| Zabytkowe samochody - Stare motocykle - Oldtimery - Youngtimery
header Start Historia Motoryzacji Moto Ciekawostki Polska Motoryzacja Rajdy i Zloty Światowa Motoryzacja


Muzea Motoryzacji w Polsce   Kluby i fankluby motoryzacyjne w Polsce   111 lat pasków klinowych (napędowych) od Continentala

Dodał: Piotr
17 czerwca 2010, godz. 00:00 | Kategoria: Historia motoryzacji, Nowości w serwisie.

Jeśli zainteresowała Cię ta informacja, możesz ją skomentować na dole strony.


Wszystko zaczęło się w 1899 roku kiedy to firma Continental AG należąca do holdingu ContiTech zarejestrowała swój znak handlowy w sprawie pasków klinowych (napędowych). Początkowo produkcja była skierowana na rynek przemysłowy, jednakże szybko zaczęto oferować również paski do pojazdów – motocykli.
Szybki rozwój techniczny automobilizmu na świecie w sposób naturalny wymuszał produkcję co raz to nowszej gamy pasków, zarówno do motocykli, jak i do samochodów. Tempo narzuciły m.in. Stany Zjednoczone, gdzie samochody, które były wyposażone w lampy gazowe, zaczęły przestawiać się na oświetlenie elektryczne za pośrednictwem prądnicy. Do tego potrzeba było znów pomysłu jak to wszystko połączyć i w tym przypadku również paski Continentala stają się idealnym rozwiązaniem. W 1927 roku firma dysponowała już 36. różnymi typami pasków do najpopularniejszych pojazdów tamtego okresu. Obecnie ContiTech AG jest wiodącą firmą na świecie, która produkuje tego typu asortyment.

contitech_01

Fot. ContiTech

Źródło: http://www.contitech.de


1 335 odsłon

Dodaj komentarz

*


* Wszystkie dodawane komentarze są moderowane.
* Komentarze zawierające obraźliwe i wulgarne słowa, reklamy, itp. będą usuwane.
* Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w serwisie gravatar.com
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników bloga. Automobilia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na blogu łamie dobre obyczaje, powiadom o tym » kontakt

Ostatnio dodane


Dziennik miłośnika starej motoryzacji © 2013 Automobilia.pl

Informacja o plikach cookies
Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu różne informacje, w tym tzw. cookies, które kontroluje tylko ona. Z niektórymi z nich potem się kontaktuje. Robi to w celu dostosowania się do Twoich preferencji informacyjnych lub konsumpcyjnych (analizując statystykę Twojej aktywności na stronie, dobierając reklamy, przeciwdziałając nadużyciom). Ustawienie lub pozostawienie ustawienia Twojej przeglądarki akceptującego takie umieszczanie i kontakt oznacza wyrażenie przez Ciebie zgody na taką praktykę. Więcej o powyższym, a także o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Polityce prywatności.

[X] Zamknij