| Zabytkowe samochody - Stare motocykle - Oldtimery - Youngtimery
header Start Historia Motoryzacji Moto Ciekawostki Polska Motoryzacja Rajdy i Zloty Światowa Motoryzacja


Muzea Motoryzacji w Polsce   Kluby i fankluby motoryzacyjne w Polsce   80 lat Carrozzeria Pininfarina

Dodał: Piotr
27 września 2010, godz. 22:50 | Kategoria: Historia motoryzacji, Nowości w serwisie.

Jeśli zainteresowała Cię ta informacja, możesz ją skomentować na dole strony.


Firma „Carrozzeria Pininfarina” jest biurem projektowy, które specjalizuje się w projektowaniu modeli samochodów sportowych seryjnych jak i koncepcyjnych.
Została założona w 1930 roku przez Battistę Pininfarinę. Dynamiczny rozwój oraz sława przyniosły firmie projekty karoserii wykonywane w latach 30. na specjalne zamówienie gwiazd Hollywood oraz najbogatszych ludzi świata. W 1947 roku jeden z pojazdów zaprojektowanych przez Pininfarinę trafił na wystawę w nowojorskim „Museum of Modern Art”. Od lat 50. firma stopniowo się rozrastała. W 1952 roku rozpoczęła stałą, trwającą do dziś współpracę z Ferrari.
Współpracowała również z wieloma innymi firmami motoryzacyjnymi na całym świecie, m.in.: Ford, Jaguar, Fiat, Maserati, Lancia, Alfa Romeo, Mitsubishi, Rover, Peugeot, Honda, Volvo, Rolls-Royce, Cadillac, Chevrolet, Citroen oraz Bentley.

ferrari_01

Fot. Automobilia.pl | Ferrari 365 „Daytona” projektu Pininfariny

ferrari_02

Fot. Automobilia.pl | Ferrari 365 „Daytona” projektu Pininfariny


1 750 odsłon

Dodaj komentarz

*


* Wszystkie dodawane komentarze są moderowane.
* Komentarze zawierające obraźliwe i wulgarne słowa, reklamy, itp. będą usuwane.
* Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w serwisie gravatar.com
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników bloga. Automobilia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na blogu łamie dobre obyczaje, powiadom o tym » kontakt

Ostatnio dodane


Dziennik miłośnika starej motoryzacji © 2013 Automobilia.pl

Informacja o plikach cookies
Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu różne informacje, w tym tzw. cookies, które kontroluje tylko ona. Z niektórymi z nich potem się kontaktuje. Robi to w celu dostosowania się do Twoich preferencji informacyjnych lub konsumpcyjnych (analizując statystykę Twojej aktywności na stronie, dobierając reklamy, przeciwdziałając nadużyciom). Ustawienie lub pozostawienie ustawienia Twojej przeglądarki akceptującego takie umieszczanie i kontakt oznacza wyrażenie przez Ciebie zgody na taką praktykę. Więcej o powyższym, a także o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Polityce prywatności.

[X] Zamknij