| Zabytkowe samochody - Stare motocykle - Oldtimery - Youngtimery
header Start Historia Motoryzacji Moto Ciekawostki Polska Motoryzacja Rajdy i Zloty Światowa Motoryzacja


Muzea Motoryzacji w Polsce   Kluby i fankluby motoryzacyjne w Polsce   Ford Cortina z programu „BBC Culture Show”

Dodał: Piotr
21 lutego 2010, godz. 00:32 | Kategoria: Moto ciekawostki, Nowości w serwisie, Zdjęcia.

Jeśli zainteresowała Cię ta informacja, możesz ją skomentować na dole strony.


15 lutego na aukcji zorganizowanej przez BCA (British Car Auctions) został sprzedany Ford Cortina Facelift Mk3 2000GT z 1976 roku. Model ten, był jednym z ostatnich, jakie zjechały z linii produkcyjnej w wersji GT. Samochód był w posiadaniu telewizji BBC od 2007 roku i brał udział w programie „BBC Culture Show”. Program ten opowiadał o znanych miejscach na terenie UK, w których kręcone były m.in. takie filmy jak: Trainspotting, The Wicker Man, Brief Encounter, The Full Monty, 28 Days Later czy Gosford Park. Cena samochodu osiągnęła kwotę 2.200?. Samochód można było licytować za pośrednictwem internetu lub aukcji bezpośredniej, która odbyła się w Blackbushe (UK). Co ciekawe, samochód stał się obiektem sporego zainteresowania w śród fanów Forda, którzy przybyli liczna grupą na aukcję.

bbc_ford_cortina

Fot. www.british-car-auctions.co.uk

Źródło: http://www.british-car-auctions.co.uk


15 900 odsłon

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

*


* Wszystkie dodawane komentarze są moderowane.
* Komentarze zawierające obraźliwe i wulgarne słowa, reklamy, itp. będą usuwane.
* Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w serwisie gravatar.com
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników bloga. Automobilia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na blogu łamie dobre obyczaje, powiadom o tym » kontakt

Ostatnio dodane


Dziennik miłośnika starej motoryzacji © 2013 Automobilia.pl

Informacja o plikach cookies
Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu różne informacje, w tym tzw. cookies, które kontroluje tylko ona. Z niektórymi z nich potem się kontaktuje. Robi to w celu dostosowania się do Twoich preferencji informacyjnych lub konsumpcyjnych (analizując statystykę Twojej aktywności na stronie, dobierając reklamy, przeciwdziałając nadużyciom). Ustawienie lub pozostawienie ustawienia Twojej przeglądarki akceptującego takie umieszczanie i kontakt oznacza wyrażenie przez Ciebie zgody na taką praktykę. Więcej o powyższym, a także o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Polityce prywatności.

[X] Zamknij