| Zabytkowe samochody - Stare motocykle - Oldtimery - Youngtimery
header Start Historia Motoryzacji Moto Ciekawostki Polska Motoryzacja Rajdy i Zloty Światowa Motoryzacja


Muzea Motoryzacji w Polsce   Kluby i fankluby motoryzacyjne w Polsce   Historia szwedzkiego bezpieczeństwa przekazana do „Smithsonian National Museum of American History”

Dodał: Piotr
14 lipca 2010, godz. 13:51 | Kategoria: Muzea i Wystawy, Nowości w serwisie.

Jeśli zainteresowała Cię ta informacja, możesz ją skomentować na dole strony.


Dzisiaj (14 lipca) Volvo Cars w czasie oficjalnej ceremonii, która odbyła się w „Smithsonian National Museum of American History” przekazało historyczny model trzypunktowych pasów bezpieczeństwa, jako jeden z eksponatów wystawy nawiązującej do poprawy bezpieczeństwa w przemyśle samochodowym w ostatnich 75. latach.  Historyczne siedzenie wraz z pasami pochodzi z  samochodu Volvo PV 544 z 1961 roku i stanowi jeden z ośmiu najważniejszych elementów wystawy.
Cofając się do przeszłości, trzypunktowe pasy po raz pierwszy zostały zaprezentowane 13 sierpnia 1959 roku przez Nilsa Bohlina, który był ich twórcą. Dziś, tak jak 50 lat temu trzypunktowe pasy nadal odgrywają istotną rolę w celu zmniejszenia liczby wypadków i ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym.

nils_bohlin_volvo_cars

Fot. Volvo | Nils Bohlin, 1959 r.

1961 Volvo seat and 3-point seat belt.

Fot. Volvo | Przekazany eksponat do muzeum

Fot. Volvo

Źródło: http://www.media.volvocars.com


2 289 odsłon

Dodaj komentarz

*


* Wszystkie dodawane komentarze są moderowane.
* Komentarze zawierające obraźliwe i wulgarne słowa, reklamy, itp. będą usuwane.
* Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w serwisie gravatar.com
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników bloga. Automobilia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na blogu łamie dobre obyczaje, powiadom o tym » kontakt

Ostatnio dodane


Dziennik miłośnika starej motoryzacji © 2013 Automobilia.pl

Informacja o plikach cookies
Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu różne informacje, w tym tzw. cookies, które kontroluje tylko ona. Z niektórymi z nich potem się kontaktuje. Robi to w celu dostosowania się do Twoich preferencji informacyjnych lub konsumpcyjnych (analizując statystykę Twojej aktywności na stronie, dobierając reklamy, przeciwdziałając nadużyciom). Ustawienie lub pozostawienie ustawienia Twojej przeglądarki akceptującego takie umieszczanie i kontakt oznacza wyrażenie przez Ciebie zgody na taką praktykę. Więcej o powyższym, a także o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Polityce prywatności.

[X] Zamknij