| Zabytkowe samochody - Stare motocykle - Oldtimery - Youngtimery
header Start Historia Motoryzacji Moto Ciekawostki Polska Motoryzacja Rajdy i Zloty Światowa Motoryzacja


Muzea Motoryzacji w Polsce   Kluby i fankluby motoryzacyjne w Polsce   III Rajd Pojazdów Zabytkowych „STARE JAK NOWE” – relacja

Dodał: Piotr
31 sierpnia 2010, godz. 08:00 | Kategoria: Nowości w serwisie, Rajdy i Zloty, W Polsce.

Jeśli zainteresowała Cię ta informacja, możesz ją skomentować na dole strony.


W sobotę 28 sierpnia w Warszawie odbył się III Rajd Pojazdów Zabytkowych „STARE JAK NOWE”.
Była to już trzecia edycja rajdu, który ma charakter imprezy kulturalno-motoryzacyjnej, a start rozpoczął się tak jak poprzednio z pod Ratusza Dzielnicy Bemowo w Warszawie. Na trasie rajdu na zawodników czekały próby sportowo-zręcznościowe, punkty kontroli czasu i przejazdu trasy rajdu. Na koniec wszyscy po wyczerpującym sprawdzianie przyjechali na ul. Nowy Świat, gdzie odbył się pokaz elegancji. Samochody jakie brały udział w imprezie można obejrzeć w galerii tutaj lub na krótkim filmie tutaj. W sumie do udziału w rajdzie zgłosiło się 50 załóg, a podsumowanie generalnej klasyfikacji, można zobaczyć tutaj.
Najstarszym startującym samochodem był Fiat 518 z 1930 r.
Wracając jeszcze do ul. Nowy Świat, za nim zjechali się uczestnicy rajdu, Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach przygotowało niespodziankę dla mieszkańców Warszawy oraz turystów. Co było tą niespodzianką? – Pontiac z lat 20. ubiegłego wieku, który ponoć został znaleziony w stodole. Niestety auto nie dojechało na własnych kołach, jednakże nie to było najważniejsze ale jego stan i wygląd, który bardzo wzbudzał zainteresowanie u wszystkich przechodniów, bez względu na wiek, płeć czy kraj pochodzenia ;-)
ps. dziennik Automobilia.pl był patronem medialnym rajdu :-)

mercedes-170s

Fot. Automobilia.pl | Mercedes 170S

pontiac_01

Fot. Automobilia.pl | Pontiac lat 20. ubiegłego wieku…


2 006 odsłon

Dodaj komentarz

*


* Wszystkie dodawane komentarze są moderowane.
* Komentarze zawierające obraźliwe i wulgarne słowa, reklamy, itp. będą usuwane.
* Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w serwisie gravatar.com
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników bloga. Automobilia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na blogu łamie dobre obyczaje, powiadom o tym » kontakt

Ostatnio dodane


Dziennik miłośnika starej motoryzacji © 2013 Automobilia.pl

Informacja o plikach cookies
Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu różne informacje, w tym tzw. cookies, które kontroluje tylko ona. Z niektórymi z nich potem się kontaktuje. Robi to w celu dostosowania się do Twoich preferencji informacyjnych lub konsumpcyjnych (analizując statystykę Twojej aktywności na stronie, dobierając reklamy, przeciwdziałając nadużyciom). Ustawienie lub pozostawienie ustawienia Twojej przeglądarki akceptującego takie umieszczanie i kontakt oznacza wyrażenie przez Ciebie zgody na taką praktykę. Więcej o powyższym, a także o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Polityce prywatności.

[X] Zamknij