| Zabytkowe samochody - Stare motocykle - Oldtimery - Youngtimery
header Start Historia Motoryzacji Moto Ciekawostki Polska Motoryzacja Rajdy i Zloty Światowa Motoryzacja


Muzea Motoryzacji w Polsce   Kluby i fankluby motoryzacyjne w Polsce   III Rajd Pojazdów Zabytkowych „STARE JAK NOWE”

Dodał: Piotr
3 sierpnia 2010, godz. 23:39 | Kategoria: Nowości w serwisie, Rajdy i Zloty, W Polsce.

Jeśli zainteresowała Cię ta informacja, możesz ją skomentować na dole strony.


W sobotę, 28 sierpnia miłośnicy starej motoryzacji spotkają się w Warszawie na III Rajdzie Pojazdów Zabytkowych „STARE JAK NOWE”. Impreza kulturalno-motoryzacyjna rozpocznie się pod Ratuszem Dzielnicy Bemowo w Warszawie.  Uczestnikiem imprezy może być każdy użytkownik samochodu lub motocykla. Pojazd biorący udział w rajdzie musi być wyprodukowany najpóźniej w roku 1984. W rajdzie może wziąć udział maksymalnie 100 załóg dwuosobowych.
Zgłoszenia do 24 sierpnia na stronie http://www.starejaknowe.pl

Jak czytamy na stronie internetowej organizatora:

Na rajdzie nie spotykamy się tylko po to, żeby ze sobą rywalizować. Uczestnicy biorą udział w tej imprezie z zamiłowania do starej motoryzacji. To ma być promocja dawnych pojazdów, wymiana doświadczeń, prezentacja osiągnięć w restaurowaniu zabytkowych samochodów i przede wszystkim dobra zabawa!

W rajdzie obowiązuje podział na trzy klasy:
1. Pojazdy wyprodukowane do 1945 r.
2. Pojazdy wyprodukowane przed 1965 r.
3. Samochody wyprodukowane w latach 1966-1984.

Planowana trasa rajdu przebiegać będzie ulicami Bemowa, przez Ursus, Żoliborz, Bielany, Wolę i centrum Warszawy. Na trasie rajdu na zawodników czekać będą próby sportowo-zręcznościowe, punkty kontroli czasu i przejazdu trasy rajdu. Niespodzianką będą próby nie mające charakteru motoryzacyjnego, wykazać się będą mogli na nich np. piloci.
Z ostatniej próby sportowej wszyscy uczestnicy udadzą się w kolumnie na konkurs elegancji w centrum miasta (ul. Nowy Świat). Na zwycięzców czekają nagrody!

Rajdowi będą towarzyszyły dodatkowe wydarzenia, m.in. wystawa najstarszych pojazdów w Polsce (ul. Nowy Świat, godz. 10.00-18.00, wstęp wolny, sobota 28 sierpnia) oraz akcja poboru krwi. Autobus ambulans Warszawskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanie na przystanku FOKSAL przy ul. Nowy Świat.

Źródło: http://www.starejaknowe.pl


1 025 odsłon

Tagi:

Dodaj komentarz

*


* Wszystkie dodawane komentarze są moderowane.
* Komentarze zawierające obraźliwe i wulgarne słowa, reklamy, itp. będą usuwane.
* Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w serwisie gravatar.com
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników bloga. Automobilia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na blogu łamie dobre obyczaje, powiadom o tym » kontakt

Ostatnio dodane


Dziennik miłośnika starej motoryzacji © 2013 Automobilia.pl

Informacja o plikach cookies
Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu różne informacje, w tym tzw. cookies, które kontroluje tylko ona. Z niektórymi z nich potem się kontaktuje. Robi to w celu dostosowania się do Twoich preferencji informacyjnych lub konsumpcyjnych (analizując statystykę Twojej aktywności na stronie, dobierając reklamy, przeciwdziałając nadużyciom). Ustawienie lub pozostawienie ustawienia Twojej przeglądarki akceptującego takie umieszczanie i kontakt oznacza wyrażenie przez Ciebie zgody na taką praktykę. Więcej o powyższym, a także o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Polityce prywatności.

[X] Zamknij