| Zabytkowe samochody - Stare motocykle - Oldtimery - Youngtimery
header Start Historia Motoryzacji Moto Ciekawostki Polska Motoryzacja Rajdy i Zloty Światowa Motoryzacja


Muzea Motoryzacji w Polsce   Kluby i fankluby motoryzacyjne w Polsce   Le Mans Classic 2010

Dodał: Piotr
9 lipca 2010, godz. 23:56 | Kategoria: Filmy.

Jeśli zainteresowała Cię ta informacja, możesz ją skomentować na dole strony.


W dniach 9, 10 i 11 lipca odbywają się wyścigi samochodów zabytkowych (oldtimery i youngtimery) na słynnym torze Le Mans „Le Mans Classic 2010″. Uczestniczyć w nim mogą tylko i wyłącznie auta, które w latach 1923-1979 ścigały się kiedyś na tym torze. Impreza organizowana jest co 2 lata i w tym roku jest to już jej piąta edycja. Do udziału zgłoszono 460 samochodów, które zostały podzielone na 6 grup w zależności od wieku pojazdu. I tak w grupie najstarszej, pierwszej (1923-1939) zobaczymy m.in.: Bugatti Type 51, Delage D6, Delahaye 135 S, Bentley Blower, Lagonda V12, Aston Martin (kilka wersji) czy Riley MPH.
Więcej informacji na temat imprezy, można dowiedzieć się z oficjalnej strony pod adresem http://www.lemansclassic.com lub z oficjalnego biuletynu http://www.lemansclassic.com/userfiles/pdfs/Communiques/2010/en/LMC_2010_DP_Retromobile_GB.pdf
ps. dla przypomnienia pierwszy wyścig 24H Le Mans odbył się 26 maja 1923 roku, a długość toru „de la Sarthe” liczy 13,629 m, który wpleciony jest w ulice miasta, w których odbywa się wyścig.


1 680 odsłon

Tagi: ,

Dodaj komentarz

*


* Wszystkie dodawane komentarze są moderowane.
* Komentarze zawierające obraźliwe i wulgarne słowa, reklamy, itp. będą usuwane.
* Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w serwisie gravatar.com
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników bloga. Automobilia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na blogu łamie dobre obyczaje, powiadom o tym » kontakt

Ostatnio dodane


Dziennik miłośnika starej motoryzacji © 2013 Automobilia.pl

Informacja o plikach cookies
Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu różne informacje, w tym tzw. cookies, które kontroluje tylko ona. Z niektórymi z nich potem się kontaktuje. Robi to w celu dostosowania się do Twoich preferencji informacyjnych lub konsumpcyjnych (analizując statystykę Twojej aktywności na stronie, dobierając reklamy, przeciwdziałając nadużyciom). Ustawienie lub pozostawienie ustawienia Twojej przeglądarki akceptującego takie umieszczanie i kontakt oznacza wyrażenie przez Ciebie zgody na taką praktykę. Więcej o powyższym, a także o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Polityce prywatności.

[X] Zamknij