| Zabytkowe samochody - Stare motocykle - Oldtimery - Youngtimery
header Start Historia Motoryzacji Moto Ciekawostki Polska Motoryzacja Rajdy i Zloty Światowa Motoryzacja


Muzea Motoryzacji w Polsce   Kluby i fankluby motoryzacyjne w Polsce   Legenda amerykańskiego designu motoryzacyjnego – Chuck Jordan, nie żyje

Dodał: Piotr
18 grudnia 2010, godz. 14:31 | Kategoria: Historia motoryzacji, Nowości w serwisie, Zdjęcia.

Jeśli zainteresowała Cię ta informacja, możesz ją skomentować na dole strony.


W dniu 9 grudnia w wieku 83 lat w swoim domu w Kalifornii zmarł legendarny amerykański projektant samochodów Charles M. „Chuck” Jordan.
Był czwartą osobą w historii GM wybraną na stanowisko wiceprezesa General Motors ds. Designu obejmując je 6 października 1986 r. i piastując do momentu przejścia na emeryturę w listopadzie 1992 r.

Swoją karierę rozpoczął w 1949 r. dołączając do zespołu GM jako młodszy inżynier, tuż po ukończeniu Massachusetts Institute of Technology (MIT).
Przez całe swoje życie był wierny tylko jednemu pracodawcy jakim była firma Genaral Motors.

Jego najbardziej znane projekty samochodów to Chevrolet Corvette z 1958 r. oraz Cadillac Eldorado z 1959 r., który został wyposażony w tzw. „tail fins” czyli charakterystyczne rybie płetwy z tyłu auta. Był również autorem futurystycznej wersji Buicka Centuriona (tzw. Dream Car), który został zaprezentowany na Motoramie w 1956 r.

Fot. General Motors | Charles M. „Chuck” Jordan

tte

Fot. General Motors | Chevrolet Corvette, 1958 r.

Fot. General Motors | Cadillac Eldorado, 1959 r.

Fot. General Motors | Buick Centurion, 1956 r.

Źródło: General Motors


2 451 odsłon

Dodaj komentarz

*


* Wszystkie dodawane komentarze są moderowane.
* Komentarze zawierające obraźliwe i wulgarne słowa, reklamy, itp. będą usuwane.
* Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w serwisie gravatar.com
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników bloga. Automobilia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na blogu łamie dobre obyczaje, powiadom o tym » kontakt

Ostatnio dodane


Dziennik miłośnika starej motoryzacji © 2013 Automobilia.pl

Informacja o plikach cookies
Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu różne informacje, w tym tzw. cookies, które kontroluje tylko ona. Z niektórymi z nich potem się kontaktuje. Robi to w celu dostosowania się do Twoich preferencji informacyjnych lub konsumpcyjnych (analizując statystykę Twojej aktywności na stronie, dobierając reklamy, przeciwdziałając nadużyciom). Ustawienie lub pozostawienie ustawienia Twojej przeglądarki akceptującego takie umieszczanie i kontakt oznacza wyrażenie przez Ciebie zgody na taką praktykę. Więcej o powyższym, a także o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Polityce prywatności.

[X] Zamknij