| Zabytkowe samochody - Stare motocykle - Oldtimery - Youngtimery
header Start Historia Motoryzacji Moto Ciekawostki Polska Motoryzacja Rajdy i Zloty Światowa Motoryzacja


Muzea Motoryzacji w Polsce   Kluby i fankluby motoryzacyjne w Polsce   Praski Rajd Pojazdów Zabytkowych

Dodał: Piotr
3 września 2010, godz. 19:07 | Kategoria: Nowości w serwisie, Rajdy i Zloty, W Polsce.

Jeśli zainteresowała Cię ta informacja, możesz ją skomentować na dole strony.


Informacja przekazana od Organizatorów Rajdu:

Już 18 września między godz. 10.00 a 12.00 odbędzie się Praski Rajd Pojazdów Zabytkowych ulicami Szmulowizny i Michałowa. Ideą tego wydarzenia jest promocja naszej okolicy przez pojazdy zabytkowe, które są idealnym dopełnieniem kolorytu warszawskiej Pragi, jej zabytkowych ulic i budynków. Niezwykłe auta w ruchu, czyli używane zgodnie z przeznaczeniem, dodają życia ulicom i budzą pozytywne emocje, szczególnie wśród praskich dzieciaków.

Fot. Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców „Michałów”

Cele rajdu:

  • Zapewnienie atrakcyjnego, oryginalnego wydarzenia dla mieszkańców Michałowa i Szmulowizny oraz wszystkich innych zainteresowanych osób;
  • Promocja Pragi jako dzielnicy przychylnej zabytkom, w tym także zabytkom techniki;
  • Rozpropagowanie Pragi w środowisku pasjonatów zabytkowej motoryzacji.

Przebieg rajdu:

Start o godz. 10.00 około 15 załóg spod klimatycznego baru „Stara Praga”. Auta w kilkuminutowych odstępach wyruszą na ulice Pragi. Po drodze załogi rozwiązywać będą zagadki nawigacyjne. Po zakończeniu Rajdu ok. godz. 12.00 auta zabytkowe będą prezentowane pod Bazyliką NSJ przy ul. Kawęczyńskiej a następnie udadzą się w kolumnie na paradę ulicami Michałowa. Impreza zakończy się wręczeniem nagród i dyplomów.

Organizatorzy:

  • Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców „Michałów”, które posiada doświadczenie przy współorganizacji rajdów pojazdów zabytkowych. Np. we współpracy z Automobilklubem Polski braliśmy udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu praskiego etapu zeszłorocznego XXXII Warszawskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych – Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.
  • stadobaranow.pl to grupa pasjonatów-organizatorów imprez pojazdów zabytkowych współpracująca z Automobilklubem Polski.

Wspólna organizacja Rajdu przez powyższych partnerów zapewni promocję Rajdu i firmowanie go nazwiskami osób znanych i posiadających wieloletnie doświadczenie i renomę w środowisku pasjonatów zabytkowej motoryzacji.

Wszelkie pytania oraz zgłoszenia do rajdu prosimy kierować na adres: bubu@stadobaranow.pl

Rajd pod patronatem Pani Jolanty Koczorowskiej, Burmistrz Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy.


1 571 odsłon

Tagi:

Dodaj komentarz

*


* Wszystkie dodawane komentarze są moderowane.
* Komentarze zawierające obraźliwe i wulgarne słowa, reklamy, itp. będą usuwane.
* Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w serwisie gravatar.com
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników bloga. Automobilia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na blogu łamie dobre obyczaje, powiadom o tym » kontakt

Ostatnio dodane


Dziennik miłośnika starej motoryzacji © 2013 Automobilia.pl

Informacja o plikach cookies
Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu różne informacje, w tym tzw. cookies, które kontroluje tylko ona. Z niektórymi z nich potem się kontaktuje. Robi to w celu dostosowania się do Twoich preferencji informacyjnych lub konsumpcyjnych (analizując statystykę Twojej aktywności na stronie, dobierając reklamy, przeciwdziałając nadużyciom). Ustawienie lub pozostawienie ustawienia Twojej przeglądarki akceptującego takie umieszczanie i kontakt oznacza wyrażenie przez Ciebie zgody na taką praktykę. Więcej o powyższym, a także o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Polityce prywatności.

[X] Zamknij