| Zabytkowe samochody - Stare motocykle - Oldtimery - Youngtimery
header Start Historia Motoryzacji Moto Ciekawostki Polska Motoryzacja Rajdy i Zloty Światowa Motoryzacja


Muzea Motoryzacji w Polsce   Kluby i fankluby motoryzacyjne w Polsce   

Wpisy z tagiem: Rallye Monte Carlo

Pół wieku od potwierdzenia formy na Monte Carlo

Pół wieku od potwierdzenia formy na Monte Carlo

Tuż przed rozpoczęciem kolejnej edycji najsławniejszego europejskiego rajdu samochodowego, przypominamy sportowy sukces marki ŠKODA sprzed półwiecza. 31. Rajd Monte Carlo w roku 1962 zakończył się tytułem mistrzowskim w klasie do 1300ccm dla fińskiej załogi Esko Keinänen/Rainer Eklund i ich ŠKODY Octavia TS. Co ciekawsze, ostateczny rezultat zmagań RMC z roku 1961 był analogiczny – jednak [...]

Mini Cooper S w Rallye Monte Carlo

Historyczny film prezentujący zmagania Mini Coopera S na trasie Rajdu Monte Carlo. W roku 1964 i 1965 był to szczególny rajd dla zespołu Mini, gdyż Paddy Hopkirk i Henry Liddon (1964) oraz Timo Mäkinen i Paul Easter (1965) jadący Mini Cooperem S zdobyli pierwsze miejsce w RMC.

Ostatnio dodane


Dziennik miłośnika starej motoryzacji © 2013 Automobilia.pl

Informacja o plikach cookies
Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu różne informacje, w tym tzw. cookies, które kontroluje tylko ona. Z niektórymi z nich potem się kontaktuje. Robi to w celu dostosowania się do Twoich preferencji informacyjnych lub konsumpcyjnych (analizując statystykę Twojej aktywności na stronie, dobierając reklamy, przeciwdziałając nadużyciom). Ustawienie lub pozostawienie ustawienia Twojej przeglądarki akceptującego takie umieszczanie i kontakt oznacza wyrażenie przez Ciebie zgody na taką praktykę. Więcej o powyższym, a także o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Polityce prywatności.

[X] Zamknij