| Zabytkowe samochody - Stare motocykle - Oldtimery - Youngtimery
header Start Historia Motoryzacji Moto Ciekawostki Polska Motoryzacja Rajdy i Zloty Światowa Motoryzacja


Muzea Motoryzacji w Polsce   Kluby i fankluby motoryzacyjne w Polsce   Targi Stuttgarckie organizują pierwszą imprezę z cyklu „Automobilsommer”

Dodał: Piotr
8 grudnia 2010, godz. 22:59 | Kategoria: Na Świecie, Nowości w serwisie, Rajdy i Zloty.

Jeśli zainteresowała Cię ta informacja, możesz ją skomentować na dole strony.


Targi Stuttgarckie organizują w dniach 7 ? 8 maja pierwszą imprezę z cyklu „Automobilsommer 2011″, we współpracy z mającymi swoją siedzibę w Stuttgarcie producentami samochodów ? firmami Daimler i Porsche oraz z miastem Stuttgart i organizacjami: Stuttgart-Marketing, „in Stuttgart”, der City-Initiative Stuttgart (CIS) i prasą motoryzacyjną ze Stuttgartu. Ta współpraca jest wynikiem rozmów prowadzonych w stuttgarckim ratuszu pod przewodnictwem burmistrza Michaela Fölla. W międzyczasie swój udział potwierdziła również firma Audi.

Imprezy, które odbędą się podczas weekendu 7 – 8 maja poprzedzą różnorodne uroczystości i wydarzenia składające się na obchody 125 rocznicy „urodzin” samochodu. Główną atrakcją tego weekendu będzie „Parada Urodzinowa 125 lat samochodu”. W paradzie na Placu Zamkowym zorganizowanej we współpracy z Muzeum Mercedes-Benz i Muzeum Porsche wezmą udział wyjątkowe pojazdy marek Mercedes-Benz, Porsche i Audi. Według planów zostanie zaprezentowane dokładnie 125 pojazdów, które zobrazują historię rozwoju przemysłu samochodowego. Publiczność będzie mogła zobaczyć zarówno stare modele aut, jak i nowe modele, ale również prototypy przyszłych samochodów – za kierownicą niektórych pojazdów zasiądą wybitni kierowcy. Pojazdy będą prezentowane wraz z komentarzem na specjalnym podium, które zostanie zbudowane między Placem Zamkowym a Ehrenhof. Po zakończeniu prezentacji na podium, samochody będzie można podziwiać na Ehrenhof.

Dzień wcześniej, w sobotę 7 maja, będzie miała miejsce prezentacja również 125 wyjątkowych pojazdów należących do prywatnych właścicieli, które zostaną wybrane poprzez fachowe jury spośród aut zgłoszonych do konkursu. Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie chętnych, którzy zechcą wraz ze swoimi „skarbami” zaprezentować łączącą się z nimi historię. Zgłoszenia do konkursu należy przesłać przez Internet. Według planów również te 125 wybranych przez jury pojazdów zostanie zaprezentowanych na Placu Zamkowym. Na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają nagrody.

Wszystkim imprezom będzie towarzyszyć wystawa poświęcona przyszłości samochodów oraz indywidualnym środkom lokomocji. Na Placu Zamkowym będą reprezentowani nie tylko znani producenci samochodów z landu Badenii-Wirtembergii z ich wizjami i planami na przyszłość, ale również wiele wiodących technologicznie firm z branży. Równolegle do parady i konkursu organizacja City-Initiative Stuttgart organizuje przy Königstraße dziewiątą edycję prezentacji na wolnym powietrzu „S-City Mobil” z udziałem 20 marek i ponad 170 nowych pojazdów.

Źródło: Materiały prasowe


825 odsłon

Dodaj komentarz

*


* Wszystkie dodawane komentarze są moderowane.
* Komentarze zawierające obraźliwe i wulgarne słowa, reklamy, itp. będą usuwane.
* Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w serwisie gravatar.com
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników bloga. Automobilia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na blogu łamie dobre obyczaje, powiadom o tym » kontakt

Ostatnio dodane


Dziennik miłośnika starej motoryzacji © 2013 Automobilia.pl

Informacja o plikach cookies
Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu różne informacje, w tym tzw. cookies, które kontroluje tylko ona. Z niektórymi z nich potem się kontaktuje. Robi to w celu dostosowania się do Twoich preferencji informacyjnych lub konsumpcyjnych (analizując statystykę Twojej aktywności na stronie, dobierając reklamy, przeciwdziałając nadużyciom). Ustawienie lub pozostawienie ustawienia Twojej przeglądarki akceptującego takie umieszczanie i kontakt oznacza wyrażenie przez Ciebie zgody na taką praktykę. Więcej o powyższym, a także o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Polityce prywatności.

[X] Zamknij