| Zabytkowe samochody - Stare motocykle - Oldtimery - Youngtimery
header Start Historia Motoryzacji Moto Ciekawostki Polska Motoryzacja Rajdy i Zloty Światowa Motoryzacja


Muzea Motoryzacji w Polsce   Kluby i fankluby motoryzacyjne w Polsce   Większe Muzeum Peugeota z okazji 200 lat marki

Dodał: Piotr
18 maja 2010, godz. 21:49 | Kategoria: Muzea i Wystawy, Nowości w serwisie.

Jeśli zainteresowała Cię ta informacja, możesz ją skomentować na dole strony.


Od 15 maja „Peugeot Museum of Adventure” w Sochaux powiększyło się o 3000 m2. Nowa powierzchnia wystawiennicza została dobudowana z okazji obchodów 200 lat marki Peugeot i tym samym daje możliwość zaprezentowania kolejnych 35 pojazdów francuskiego producenta. Ponadto organizatorzy wystawy przygotowali ciekawą niespodziankę dla wszystkich posiadaczy telefonów komórkowych i smart-fonów wyposażonych w kamerkę. Po zeskanowaniu specjalnego kodu QR, otrzymuje się na swój telefon informację o historii wystawionego pojazdu czy przedmiotu. Stała wystawa muzeum liczy 100 samochodów (ogółem 450), w sumie 50 motocykli i rowerów (ogółem 300) i 3000 różnych przedmiotów z wiązanych z marką Peugeot. Liczba średnia zwiedzających szacowana jest na około 100 tyś. rocznie.
Dla osób, które wybierają się w tym roku do muzeum, koszt wejścia dla osoby dorosłej wynosi 7 euro, a dla dzieci powyżej 10 lat 3,5 euro. Muzeum otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 10-18.
Więcej informacji można również znaleźć na oficjalnej stronie muzeum pod adresem http://www.musee-peugeot.com.

Fot. Peugeot

Źródło: Peugeot


1 663 odsłon

Dodaj komentarz

*


* Wszystkie dodawane komentarze są moderowane.
* Komentarze zawierające obraźliwe i wulgarne słowa, reklamy, itp. będą usuwane.
* Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w serwisie gravatar.com
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników bloga. Automobilia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na blogu łamie dobre obyczaje, powiadom o tym » kontakt

Ostatnio dodane


Dziennik miłośnika starej motoryzacji © 2013 Automobilia.pl

Informacja o plikach cookies
Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu różne informacje, w tym tzw. cookies, które kontroluje tylko ona. Z niektórymi z nich potem się kontaktuje. Robi to w celu dostosowania się do Twoich preferencji informacyjnych lub konsumpcyjnych (analizując statystykę Twojej aktywności na stronie, dobierając reklamy, przeciwdziałając nadużyciom). Ustawienie lub pozostawienie ustawienia Twojej przeglądarki akceptującego takie umieszczanie i kontakt oznacza wyrażenie przez Ciebie zgody na taką praktykę. Więcej o powyższym, a także o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Polityce prywatności.

[X] Zamknij