| Zabytkowe samochody - Stare motocykle - Oldtimery - Youngtimery
header Start Historia Motoryzacji Moto Ciekawostki Polska Motoryzacja Rajdy i Zloty Światowa Motoryzacja


Muzea Motoryzacji w Polsce   Kluby i fankluby motoryzacyjne w Polsce   



Wyniki Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w 2010 r.

Dodał: Piotr
26 listopada 2010, godz. 00:06 | Kategoria: Kluby i Fankluby, Nowości w serwisie.

Jeśli zainteresowała Cię ta informacja, możesz ją skomentować na dole strony.


Pod koniec każdego roku w Polskim Związku Motorowym odbywają się tzw. narady środowiskowe poszczególnych dziedzin działalności statutowej.
Główna Komisja Pojazdów Zabytkowych (GKPZ) tegoroczne spotkanie zorganizowała w Nadarzynie koło Warszaw, gdzie w piątek 19 listopada zjechali się działacze z automobilklubów i klubów motorowych PZM prowadzących działalność w dziedzinie zabytkowej motoryzacji.
Omawiano wiele spraw związanych z ochroną moto-zabytków w Polsce, a 20 listopada spotkanie przeniosło się do Warszawy, do gościnnej siedziby Automobilklubu Polski. To tutaj właśnie odbyło się uroczyste i oficjalne podsumowano sezonu 2010.
Najważniejszym punktem spotkania oczywiście było ogłoszenie wyniki Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Na najlepszych zawodników czekały puchary i dyplomy.
Uhonorowano również właścicieli trzech tzw. „Automobili Roku” czyli nowoodbudowanych pojazdów, które debiutowały w mistrzostwach. Ponadto nagrodzono organizatora najlepszej imprezy tegorocznej „karuzeli” MPPZ wybranej przez samych uczestników.
Przechodni Puchar Prezesa PZM przez rok będzie cieszył oczy klubowiczów i gości w siedzibie Automobilklubu Rzeszowskiego.

Automobil Roku:

  • Ford Eifel z 1937 r. – Piotra Małeckiego z Automobilklubu Wielkopolskiego
  • Jaguar XK 150 z 1959 r. – Mirosława Oklesińskiego z Automobilklubu Lubelskiego
  • Zwickau AWZ P70 z 1958 r. – Romana Gawędy  Automobilklub Lubelskiego

Szczegółowe wyniki mistrzostw dostępne są tutaj.

Źródło: PZM

2 579 odsłon

Dodaj komentarz

*


* Wszystkie dodawane komentarze są moderowane.
* Komentarze zawierające obraźliwe i wulgarne słowa, reklamy, itp. będą usuwane.
* Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w serwisie gravatar.com
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników bloga. Automobilia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na blogu łamie dobre obyczaje, powiadom o tym » kontakt

Ostatnio dodane


Dziennik miłośnika starej motoryzacji © 2013 Automobilia.pl

Informacja o plikach cookies
Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu różne informacje, w tym tzw. cookies, które kontroluje tylko ona. Z niektórymi z nich potem się kontaktuje. Robi to w celu dostosowania się do Twoich preferencji informacyjnych lub konsumpcyjnych (analizując statystykę Twojej aktywności na stronie, dobierając reklamy, przeciwdziałając nadużyciom). Ustawienie lub pozostawienie ustawienia Twojej przeglądarki akceptującego takie umieszczanie i kontakt oznacza wyrażenie przez Ciebie zgody na taką praktykę. Więcej o powyższym, a także o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Polityce prywatności.

[X] Zamknij