„Harley mój kumpel” to książka niezwykła. Po pierwsze, jest to książka o miłości, po drugie książka pisana, projektowana i wydana z miłością. Powstała dzięki dwóm pasjonatom i przyjaciołom, którzy uznali, że warto przedstawić opowieść o historii motocykli Harley-Davidson w Polsce i o ludziach, którzy pokochali te pojazdy miłością szczerą i prawdziwą.

Dzięki ogromnej ilości zebranych materiałów archiwalnych, zdjęć, ilustracji, wycinków starych gazet, które tu wydrukowano oraz przepięknej szacie graficznej książka bez reszty wciąga czytelnika w świat Harley’ów i Harley’owców. Niezwykle staranne wydanie, piękna oprawa i papier czynią tę książkę prawdziwym hołdem dla tych, dla których motocykl stał się częścią życia.

Fot. harleymojkumpel.pl

Opowieść o motocyklu Harley Davidson w Polsce podzielono na trzy części. W pierwszej autorzy przedstawiają historię marki oraz początki istnienia i dzieje Harley’a w Polsce w czasie pokoju i wojny, w służbie wojska, milicji, poczty oraz oczywiście zwykłych ludzi. Dwie kolejne części to wspomnienia wielu ludzi, miłośników tych motocykli, opowieści pełne pasji i przygody a niekiedy tęsknoty za czasami wolności i przyjaźni o które dużo trudniej we współczesnych dniach.

Autorzy książki: Wojciech Echilczuk  i Tomasz Szczerbicki
Rok wydania 2008