Po zeszłorocznej wyprawie na Gibraltar i z powrotem, w tym roku uczestnicy wyprawy Busem przez Świat wybrali się na drugi kraniec Europy ? na wschód przez Ukrainę i Bałkany do azjatyckiej części Turcji.

Wramach wyprawy Lenovo East Trip planują odwiedzić 16 państw oraz przejechać 10 tys. km dojeżdżając do Istambułu. Sponsoring tytularny nad tegoroczną wyprawą objęła firma Lenovo Polska.

Fot. Busem przez Świat | Team wyprawy A.D. 2011

Najpierw przez Ukrainę odwiedzą Czarnobyl i dotrą śladami Mickiewicza przez Stepy Akermańskie do Odessy i na Krym, po drodze odwiedzą polską wioskę w Mołdawii, następnie wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego przejadą przez Rumunię, gdzie odwiedzą Zamek Drakuli w Transylwanii i dotrą aż do Turcji, gdzie zawitają do Istambułu aby na chwilę postawić nogę w Azji. Z Turcji przeskoczą na Morze Śródziemne i dojadą do Aten aby poczuć starożytną Grecję. Przez kraj betonowych bunkrów, Albanię pojadą do Macedonii po drodze odwiedzając miasto tysiąca okien. Stamtąd przez Kosowo i Serbię do Czarnogóry, a następnie przez Bośnię i Hercegowinę dotrą do Chorwacji. Przez Słowenię, Węgry i Słowację wrócą do Polski.

Dzięki firmie CMA przez całą wyprawę można śledzić pozycję busa ? mapka online z odczytami z pozycjonera GPS dostępna jest pod adresem http://www.busemprzezswiat.pl/gps/

Państwa na trasie: Ukraina, Mołdawia, Rumunia, Bułgaria, Turcja, Grecja, Albania, Macedonia, Kosowo Serbia, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Słowacja.

Źródło: Busem przez Świat