Oficjalna sprzedaż Forda Mustanga vs. samochód „spod lady”

Dziś odnalazłem dość intrygującą informację na temat Forda Mustanga i jego oficjalnej sprzedaży, która rozpoczęła w dniu 17 kwietnia 1964 roku.

Serwis Hagerty opublikował artykuł, gdzie zaprezentowane zostały dowody w postaci rachunku i faktury (można zobaczyć na WWW), iż pierwszy Mustang został sprzedany na 2 dni wcześniej przed oficjalnym startem sprzedaży w USA.

W dniu 15 kwietnia 1964 roku, Forda kupiła wówczas 22-letnia nauczycielka Gail Brown i pomimo 46 lat od zakupu, Mustang w kolorze Skylight Blue jest nadal jej własnością.

Jak się okazuje, nie jest to jedyne auto, które zostało sprzedane wcześniej. W 2008 roku został zaprezentowany inny model, który sprzedano 16 kwietnia.

Z informacji od byłego szefa „Mustang Club of American” – Jima Chisma wynika, że faktycznie takie zdarzenia mogły mieć miejsce, jednakże nikt do końca nie może potwierdzić ile takich „wcześniaków” było.

W pierwszym oficjalnym dniu sprzedaży, auto zostało zamówione przez klientów w ilości 22 tys. egzemplarzy i kosztowało w wersji podstawowej 2368 USD.

Fot. Ford |Ford Mustang

Źródło: Hagerty

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments