Auto Nostalgia = Moto Nostalgia = 2. Targi Pojazdów Zabytkowych w Polsce

Francuzi mają Retromobile, Niemcy mają Retro Classic i Techno-Classica Essen, Rosjanie zaś Oldtimer Gallery, a Polacy?

W świecie zabytkowych samochodów czy klasycznych motocykli dzieje się sporo i w tym miejscu można byłoby sobie zadać pytanie jak to wygląda na rynku polskim. Czy robimy coś w tym kierunku aby mieć porównywalne imprezy na europejskim poziomie?

Tak, po pierwsze dzieje się i to sporo zwłaszcza jeśli chodzi o lokalne inicjatywy ludzi młodych zakochanych w danej marce czy modelu samochodu/motocykla. Jest to z pewnością grupa osób, która swym działaniem zaszczepia w innych chęć interesowania się pojazdami i ich historią, które nie należą do najnowszych. Po drugie, z roku na rok przybywa imprez takich jak rajdy czy zloty pojazdów zabytkowych, które goszczą coraz częściej zagranicznych gości nabierając tym samym prestiżu międzynarodowego.

Jednakże cały czas brakowało imprezy, którą można byłoby się pochwalić nie tylko na rynku lokalnym ale i europejskim, ale też, która scaliłaby wszystkich zainteresowanych zabytkami na kółkach. Ktoś mógłby rzec jak to przecież są bazary, giełdy tak ale nie ma czy też do tej pory nie było innej, która mogłaby być wizytówka rynku oldtimerowo – youngtimerowego Polski.

Dlatego wychodząc na przeciw wszystkim tym, którzy do tej pory nie mieli okazji zaspokoić swoich potrzeb bycia na czymś innym niż bazar czy giełda w naszym kraju, w zeszłym roku odbyła się pierwsza, zupełnie inna impreza, którą rynek branżowy okrzyknął mianem małym polskim Retro Classic czy Essen – Moto Nostalgia – Targi Pojazdów Zabytkowych.

Fot. Automobilia.pl | Moto Nostalgia 2011

W tym roku w dniach 1-3 czerwca po raz drugi odbędą się Targi Pojazdów Zabytkowych „AUTO NOSTALGIA”, które są kontynuacją zeszłorocznych targów.

Tegoroczna edycja w stosunku do poprzedniej weekendowej została wydłużona o jedne dzień – piątek.

1 czerwca (piątek) będzie dniem branżowym, dedykowany tylko dla wystawców, dziennikarzy i zaproszonych gości. Na piątek zostały zaplanowane prezentacje tematyczne, wystąpienie przedstawicieli branży motoryzacyjnej oraz bankiet integracyjny dla wszystkich przybyłych. Będzie to świetna okazja aby w tym właśnie czasie poznać się i porozmawiać z przedstawicielami firm, klubów, kolekcjonerów czy mediów. 2 czerwca (sobota) i 3 czerwca (niedziela) to dni przeznaczone dla wszystkich zwiedzających.

Dla tych, którzy nie mieli okazji słyszeć o targach zabytkowych pojazdów, kilka cennych i zachęcających informacji o imprezie poniżej:

Na powierzchni 10 tys. m2 oferowana jest nostalgiczna podróż w przeszłość – pełna emocji i wzruszeń, niespełnionych marzeń o kultowych pojazdach i wspomnień z dzieciństwa. Tegoroczną edycję wzbogacą swoją obecnością wystawcy z Niemiec oraz reprezentacje Automobilklubów z krajów sąsiednich.

Auto Nostalgia 2012 to obowiązkowe miejsce dla firm, które w oparciu o historię, tradycje i pozytywne emocje buduj świadomość i wizerunek marki. Targi są z jednej strony doskonałą okazją do zaprezentowanie się firm motoryzacyjnych, olejowych, oponiarskich, producentów części zamiennych, warsztatów i usługodawców a z drugiej strony znakomitą szansą do zobaczenia z bliska legendarnych pojazdów i zapoznania się z coraz szerszą ofertą usług i produktów segmentu oldtimerów.

Wśród wystawców na Targach Auto Nostalgia znajdziemy:

  • Koncerny samochodowe i kluby miłośników różnych marek
  • Firmy olejowe
  • Producentów i dystrybutorów części zamiennych akcesoria i chemię kosmetyczną
  • Warsztaty i specjalistyczne i firmy usługowe
  • Automobilkluby, kluby miłośników marek
  • Czasopisma motoryzacyjne, literatura fachowa

Dla zainteresowanych szczegółami targów zapraszamy na oficjalną stronę http://autonostalgia.org

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments