Bentley „Blower” Junior – nowy „stary” oldtimer

W dobie samochodów elektrycznych wcześniej, czy późnij można było się spodziewać, że powstanie auto elektryczne, które swoim „image” będzie nawiązywać do oldtimera.

Właśnie nadeszła ta chwila, gdzie firma Bentley Motors oraz The Little Car Company stworzyły istny majstersztyk, który z pewnością chwyci za serce nie jednego, wytrawnego fana pojazdów z lat 30.

Fot. Bentely | Bentley 4½-litra „Blower” i Bentley Jnr

Bentley Jnr to wierna replika Bentleya 4½-litra „Blower” z 1929 r. Auto zostało wykonane w skali, a jego wielkość odpowiada 85% wielkości oryginalnego modelu, który został wypożyczony na potrzeby projektu z Bentley’s Heritage Collection. Ciekawostką jest, że zanim tak się stało i oryginalny egzemplarz trafił do zwymiarowania, został ubezpieczony na kwotę 25 milionów funtów!

Fot. Bentley

Wykonany ręcznie według tych samych standardów, co każdy Bentley. Ozdobiony pięknymi detalami inspirowanymi oryginalnym modelem. Blower Jnr jest zbudowany w oparciu o elektryczny układ napędowy – silnik 48V, moc 15 kW (20 KM). Zasięg przy jednym ładowaniu około 100 km.

Źródło: YouTube

Samochód ma 3,7 m długości i 1,5 m szerokości i jest w pełni dopuszczony do ruchu drogowego. Prędkość maksymalna samochodu 72 km/h w Wielkiej Brytanii oraz UE. Co ciekawe, ze względu na ustawodawstwo max. prędkość samochodu w USA została ograniczona do 40 km/h.

Produkcja auta ma rozpocząć się w drugim kwartale 2024 roku. W pierwszej fazie produkcji powstanie limitowana ilość – 99 modeli.

Źródło: Bentely

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments