III Rajd Pojazdów Zabytkowych „STARE JAK NOWE” – relacja

W sobotę 28 sierpnia w Warszawie odbył się III Rajd Pojazdów Zabytkowych „STARE JAK NOWE”. Była to już trzecia edycja rajdu, który ma charakter imprezy kulturalno-motoryzacyjnej, a start rozpoczął się tak jak poprzednio z pod Ratusza Dzielnicy Bemowo w Warszawie.

Fot. Automobilia.pl | Mercedes 170S

Na trasie rajdu na zawodników czekały próby sportowo-zręcznościowe, punkty kontroli czasu i przejazdu trasy rajdu. Na koniec wszyscy po wyczerpującym sprawdzianie przyjechali na ul. Nowy Świat, gdzie odbył się pokaz elegancji. Samochody jakie brały udział w imprezie można obejrzeć w galerii tutaj lub na krótkim filmie tutaj.

Fot. Automobilia.pl | Pontiac lat 20. ubiegłego wieku

W sumie do udziału w rajdzie zgłosiło się 50 załóg. Najstarszym startującym samochodem był Fiat 518 z 1930 r.

Wracając jeszcze do ul. Nowy Świat, za nim zjechali się uczestnicy rajdu, Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach przygotowało niespodziankę dla mieszkańców Warszawy oraz turystów.

Co było tą niespodzianką? – Pontiac z lat 20. ubiegłego wieku, który ponoć został znaleziony w stodole. Niestety auto nie dojechało na własnych kołach, jednakże nie to było najważniejsze ale jego stan i wygląd, który bardzo wzbudzał zainteresowanie u wszystkich przechodniów, bez względu na wiek, płeć czy kraj pochodzenia.

Blog Automobilia.pl był patronem medialnym rajdu.

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments