Niedawno odnalazłem zeszyt, w którym mój tata dawno temu wklejał mi informacje nt. pojazdów zabytkowych. Zeszyt ma przeszło ponad 20 lat, a na jednej z kartek zostało wklejone ciekawe zdjęcie w raz z opisem:

Na kolejnej wystawie w Muzeum Techniki w Pałacu Kultury, zorganizowanej staraniem redakcji „Kuriera Polskiego” i muzeum, można podziwiać samochody, szybowce, motolotnie, skutery wodne zbudowane przez amatorów. Największą sensację wzbudza samochód-retro, skonstruowany na bazie silnika od Mikrusa, reszta to wynik pracy przeszło czteroletniej zapaleńca motoryzacji inż. Marka Sankowskiego. Samochód jest dopuszczony do ruchu.

Z ciekawości spróbowałem odszukać imienia i nazwiska w osobie p. Marka Sankowskiego w Google i co znalazłem. Okazuje się,  że osoba o tym samym imieniu i nazwisku obecnie jeździ pojazdami zabytkowymi, np. http://www.ak-polski.org.pl/aktualnoscip.php?id=462&menu=6

3 stycznia 2011 roku, p. Marek Sankowski napisał do mnie, że na opublikowany zdjęciu to właśnie On!, czyli magia Internetu ponownie zadziałała, a pasja do motoryzacji p. Marka nadal trwa do dziś!

Fot. Ryszard Przedworski