Spirit of Ecstasy obchodzi 100-lecie istnienia

„Spirit of Ecstasy”, „Emily”, „Silver Lady” lub „Flying Lady” – kilka nazw i tylko jedna marka samochodów na świecie, która jest z nimi związana.
Rzecz oczywiście dotyczy samochodów Rolls-Royce i słynnej od 100 lat statuetki kobiety, która widoczna jest z przodu luksusowych aut z inicjałami RR.

Fot. Automobilia.pl | Spirit of Ecstasy

Została zaprojektowana przez Charlesa Sykesa absolwenta „London Royal College of Art” i zaprezentowana firmie Rolls-Royce w lutym 1911 r.

Fot. BMW | Spirit of Ecstasy Centenary 2011

Przedstawia postać kobiety pochylonej do przodu z rękami wyciągniętymi do tyłu unoszącymi się nad jej głową, które wraz z częścią ubrania przypominają skrzydła.

Fot. BMW | Eleanor Thornton

Inspiracją do powstania tego niezwykłego działa, które od wieku stanowi charakterystyczny symbol firmy Rolls-Royce była Eleanor Thornton aktorka i modelka angielskiego pochodzenia.
W tym roku w ramach uczczenia obchodów 100-lecia istnienia statuetki „Spirit of Ecstasy”, modele samochodów Ghost i Phantom otrzymają ją ze specjalną inskrypcją, która ma upamiętnić to historyczne wydarzenie – „Spirit of Ecstasy Centenary – 2011”.

Fot. BMW | Eleanor Thornton i Charles Sykes (po lewej)

Fot. BMW | Spirit of Ecstasy Centenary Collection

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments