Wirtualne muzeum Mercedesa na iPhone’a, iPad’a oraz iPod’a

Mercedes-Benz Classic za pośrednictwem platformy Apple App Store udostępnił specjalną aplikację, która pozwala obejrzeć modele samochodów, które są prezentowane w muzeum na żywo oraz dodatkowo stanowi przewodnik po samym muzeum.

Aplikacja dostępna jest na urządzenia typu iPhone, iPad oraz iPod touch. Oprócz samych zdjęć i opisów zadbano o bardziej multimedialny charakter aplikacji i tak np. można posłuchać dźwięków pracującego silnika wybranego auta.  W sumie użytkownicy po zainstalowaniu aplikacji mają do wyboru 160 samochodów.

Fot. Daimler

Jeśli już obejrzymy wszystkie auta, a posiadamy zabytkowego Mercedesa to z poziomu aplikacji możemy sobie przejrzeć katalog części zamiennych lub dowiedzieć się kiedy odbędzie się najbliższy zlot, rajd czy wystawa zabytkowych samochodów z gwiazdą na masce.

Autorzy aplikacji obiecując, że będzie ona dostępna również na inne platformy takie jak Android czy też urządzenia jak Samsung Galaxy Tablet. Aplikacja jest bezpłatna.

Prezentacja publiczna aplikacji nie jest przypadkowa, gdyż rok 2011 stanowi obchody 125. rocznicy automobilizmu na świecie, czyli od 29 stycznia 1886 r. kiedy Carl Benz złożył wniosek w sprawie opatentowania swojego trójkołowego pojazdu.

Źródło: Daimler

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments