Loading Wydarzenia
Strona główna » Wydarzenia » 1000 Miglia 2024

1000 Miglia 2024

11 czerwca - 15 czerwca

Mille Miglia

1000 Miglia, znana również jako Mille Miglia, to jeden z najsłynniejszych wyścigów samochodowych na świecie. Jego historia sięga 1927 roku, kiedy to po raz pierwszy odbył się na włoskich drogach publicznych. Rajd ten, którego nazwa oznacza „Tysiąc Mil”, prowadzi uczestników przez malownicze krajobrazy Włoch, od Brescii do Rzymu i z powrotem, pokonując około 1600 kilometrów.

Pierwotnie Mille Miglia była wyścigiem szybkościowym, gdzie kierowcy rywalizowali na czas, pokonując wymagającą trasę z prędkościami często przekraczającymi 200 km/h. W latach 1957-1977 rajd został zawieszony z powodu rosnącego ryzyka wypadków i tragicznych incydentów. W 1977 roku przywrócono go jako rajd regularności, w którym kluczowa jest precyzja, a nie prędkość. Obecnie jest to bardziej wydarzenie historyczne i kulturalne niż wyścig, gromadzące entuzjastów klasycznych samochodów z całego świata.

W Mille Miglia mogą brać udział tylko samochody wyprodukowane przed 1957 rokiem, co dodaje wydarzeniu unikalnego charakteru. Przez lata na trasie tego rajdu można było podziwiać ikoniczne modele marek takich jak Alfa Romeo, Ferrari, Maserati czy Mercedes-Benz. 1000 Miglia to hołd dla dziedzictwa motoryzacji, łączący pasję do samochodów z pięknem włoskiego krajobrazu i kultury.

Tegoroczna edycja wyścigu „1000 Miglia”, odbędzie się w dniach 11-15 czerwca.

Foto: Organizator

Szczegóły

Start:
11 czerwca
Koniec:
15 czerwca
Kategoria:
Tagi:
Strona WWW:
https://1000miglia.it/en/

Miejsce

Włochy
Italy

Jeżeli jesteś organizatorem rajdu, zlotu, wystawy, giełdy czy bazaru lub innej imprezy związanej z pojazdami zabytkowymi czy klasycznymi, napisz do nas, a my z chęcią zaprezentujemy Twoją imprezę w naszym kalendarzu wydarzeń motoryzacyjnych innym czytelnikom bloga.