Ładowanie Wydarzenia
Strona główna » Wydarzenia » Goodwood Revival

Goodwood Revival

6 września - 8 września

Goodwood Revival

Goodwood Revival to coroczne wydarzenie motoryzacyjne, które odbywa się na torze wyścigowym Goodwood Circuit w West Sussex w Anglii. Jego unikatowy charakter polega na tym, że jest to święto klasycznej motoryzacji, odbywające się z reguły we wrześniu, podczas którego uczestnicy i widzowie zachęcani są do ubierania się w stylu lat 40., 50. i 60., co dodaje wydarzeniu atmosfery historycznego wyścigu.

Goodwood Revival rozpoczął się w 1998 roku, a pomysłodawcą i założycielem jest Charles Gordon-Lennox, 11. książę Richmond. Wydarzenie odtwarza złotą erę wyścigów samochodowych w Goodwood, która trwała od 1948 do 1966 roku, kiedy to tor był aktywnie wykorzystywany do międzynarodowych wyścigów.

Podczas Revival można zobaczyć wyścigi klasycznych samochodów, które w tamtych czasach ścigały się na tym torze, włączając w to samochody Formuły 1, sportowe samochody wyścigowe, GT oraz turystyczne. Ponadto, organizowane są pokazy lotnicze i inne atrakcje związane z motoryzacją i kulturą tamtych lat.

Goodwood Revival to nie tylko okazja do podziwiania historycznych samochodów, ale też doświadczenia atmosfery przeszłości dzięki starannemu odtworzeniu szczegółów z epoki, co czyni to wydarzenie wyjątkowym i wyróżniającym się na tle innych imprez motoryzacyjnych.

Szczegóły

Początek:
6 września
Koniec:
8 września
Kategoria:
Tagi:
Witryna internetowa:
https://www.goodwood.com/motorsport/goodwood-revival/

Miejsce wydarzenia

Goodwood
Goodwood, PO18 0PH United Kingdom

Jeżeli jesteś organizatorem rajdu, zlotu, wystawy, giełdy czy bazaru lub innej imprezy związanej z pojazdami zabytkowymi czy klasycznymi, napisz do nas, a my z chęcią zaprezentujemy Twoją imprezę w naszym kalendarzu wydarzeń motoryzacyjnych innym czytelnikom bloga.