| Zabytkowe samochody - Stare motocykle - Oldtimery - Youngtimery
header Start Historia Motoryzacji Moto Ciekawostki Polska Motoryzacja Rajdy i Zloty Światowa Motoryzacja


Muzea Motoryzacji w Polsce   Kluby i fankluby motoryzacyjne w Polsce   

Wpisy z tagiem: Rudolf Caracciola

Historyczne samochody Mercedes-Benz na Mille Miglia 2011

W czwartek 12 maja, wystartował jeden z najbardziej historycznych wyścigów samochodów zabytkowych na świecie, w którym biorą udział najdroższe auta wszech czasów. Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć marki Mercedes-Benz, która świętuje w tym roku 125 lat narodzin samochodu ale również zwycięstwo Rudolfa Caraccioli w 1931 roku w Mille Miglia.

Rudolf Caracciola legendarny kierowca Silver Arrow

Rudolf Caracciola legendarny kierowca Silver Arrow

75 lat temu Mercedes-Benz stworzył legendarny samochód wyścigowy Silver Arrow „Srebrna strzała”. W niedługim czasie po tym fakcie, Rudolf Caracciola pracujący dla niemieckiego koncernu w latach 1934-1939, stał się legendą wyścigów samochodowych i najpopularniejszym niemiecki kierowcą. Rudolf Caracciola (1901-1959) rozpoczynał swoją przygodę jako kierowca wyścigowy startując na motocyklach, jednakże ostatecznie wybór padł na samochody. W [...]

Ostatnio dodane


Dziennik miłośnika starej motoryzacji © 2013 Automobilia.pl

Informacja o plikach cookies
Ta strona umieszcza w Twoim urządzeniu różne informacje, w tym tzw. cookies, które kontroluje tylko ona. Z niektórymi z nich potem się kontaktuje. Robi to w celu dostosowania się do Twoich preferencji informacyjnych lub konsumpcyjnych (analizując statystykę Twojej aktywności na stronie, dobierając reklamy, przeciwdziałając nadużyciom). Ustawienie lub pozostawienie ustawienia Twojej przeglądarki akceptującego takie umieszczanie i kontakt oznacza wyrażenie przez Ciebie zgody na taką praktykę. Więcej o powyższym, a także o ochronie Twojej prywatności przeczytasz w Polityce prywatności.

[X] Zamknij