Jedyna na świecie Syrena Kombi/Coupé odnaleziona!

Jak informuje miesięcznik Classicauto nr 61, pod Beskidami, a konkretnie w Czechowicach został odnaleziony jedyny egzemplarz na świecie prototypowej wersji Syreny Kombi/Coupé.

Autorem pomysłu skonstruowania takiej wersji nadwozia, która bazowała na wcześniejszym modelu 104 był  inż. Stanisław Łukaszewicz, szef Biura Konstrukcji Nadwozi FSO. Wersja prototypowa powstała w 1971 roku.

Fot. Album Samochodów FSO | Zdjęcie archiwalne z lat 70. ubiegłego stulecia

Dla zainteresowanych odsyłamy do październikowego nr CA 61, gdzie zostały zaprezentowane zdjęcia odnalezionej Syreny, która co prawda jest w dość kiepskim stanie technicznym, jednakże stanowi idealną bazę do restauracji nowego auta.

Podobne wpisy

guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Zygmunt
Zygmunt
11 lat temu

Witam To nie jest syrena kombi tylko syrena 607 Miałem okazje naprawiać syrenę kombi i znam niestety jej los W Ciechanowie lutnik który zajmował się wyrobem gitar elektrycznych Pan Dłutowski był w jej posiadaniu.Podejrzewam ze dał ją bratu z Gdańska.W latach 90 stała pod akademikiem obok ul.Malczewskiego,niestety coraz bardziej niszczała demolowana przez wandali aż znikła.Podejżewam ze miasto usuneło wrak i poszła do huty.Dzisiaj mogę tylko załować ze znająć właściciela nie zadałem sobie trudu żeby ją odkupić i uratować