Kupić tylko auto czy może całe muzeum?

Jeśli ktoś przymierza się w nadchodzącym roku do kupna zabytkowego pojazdu, powinien rozważyć propozycję właścicieli pewnego prywatnego muzeum w USA.

Otóż dysponując nieco „większą” gotówką w portfelu ok. 500 tys. USD można sobie kupić budynek muzeum wraz z eksponatami oraz domem, który stoi koło niego.

Co otrzymamy za taką kasę: 10 samochodów, 40 neonów reklamowych, 10 motocykli, 16 samochodów na pedały, 7 pomp do tankowania paliwa, dwie maszyny do napojów Coca-Cola, 14 manekinów, rożnego rodzaju gadżety reklamowe związane z motoryzacją oraz bardzo dużą kolekcje modeli samochodów.

Jak mówią jego właściciele Scotty i Phyllis Bitner –

muzeum posiada również cenną kolekcję reklamowych neonów świetlnych pochodzących od dealerów Forda od 1916 r., najcenniejszym autem znajdujących się w kolekcji muzeum jest Ford Club Cabriolet z 1936 r., który jest jednym z pięciu jakie dotąd się zachowały.

Aby ocenić swoim okiem czy zakup wart jest takiej sumy, odsyłam do strony gdzie można się bliżej przyjrzeć wszystkim eksponatom wystawionym na sprzedaż: http://www.scottysclassiccars.com/cars/museumforsale.html

Fot. scottysclassiccars.com

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments