Motocykle Reichswehry i Wehrmachtu 1934-1945

Horst Hinrichsen w swoim unikatowym, bogato ilustrowanym opracowaniu przedstawia historię formacji motocyklowych Reichswehry i Wehrmachtu w latach 1934-45, koncentrując się na ich wyposażeniu.

Autor szczegółowo prezentuje motocykle znanych producentów niemieckich, m.in.: BMW, NSU, Zündapp, czy DKW, zarówno te specjalnie projektowane do działań bojowych, jak i rekwirowane maszyny cywilne, wspomagające system meldunkowy podczas II wojny światowej.

Osobne zagadnienie stanowią motocykle zdobyczne – zaprezentowano tu kilka będących wówczas w użyciu maszyn francuskich firmy Terrot, René Gillet i Gnome et Rhone oraz niezwykle lekkie jednoślady angielskich i amerykańskich wojsk powietrzno-desantowych.

Kilka słów ode mnie.

Ostatnio kupiłem sobie tą książkę z uwagi na zainteresowanie niemieckimi motocyklami, które brały udział w II wojnie światowej. Miałem nadzieję, że oprócz zdjęć będą też opisy/zdjęcia techniczne pomocne przyszłemu posiadaczowi takiego motocykla. Niestety książka stanowi coś w rodzaju albumu fotograficznego z licznymi zdjęciami motocykli, które uczestniczyły w działaniach wojennych na całym świecie. Ponadto zdjęcia w książce są autentyczne, tak więc jakość ich nie jest często dobra, no i oczywiście są czarno-białe. Dla kogoś, kto chce poznać ilustrowaną historię motocykli myślę, że książka warta uwagi, a dla tych co szukają czegoś bardziej technicznego, polecam jednak zainteresowanie się inną pozycją.

Fot. replika.eu

Autor: Horst Hinrichsen
Wydawnictwo: Replika

Źródło: replika.eu

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments