Praski Rajd Pojazdów Zabytkowych

Informacja przekazana od Organizatorów Rajdu.

Już 18 września między godz. 10.00 a 12.00 odbędzie się Praski Rajd Pojazdów Zabytkowych ulicami Szmulowizny i Michałowa. Ideą tego wydarzenia jest promocja naszej okolicy przez pojazdy zabytkowe, które są idealnym dopełnieniem kolorytu warszawskiej Pragi, jej zabytkowych ulic i budynków. Niezwykłe auta w ruchu, czyli używane zgodnie z przeznaczeniem, dodają życia ulicom i budzą pozytywne emocje, szczególnie wśród praskich dzieciaków.

Fot. Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców „Michałów”

Cele rajdu:

  • Zapewnienie atrakcyjnego, oryginalnego wydarzenia dla mieszkańców Michałowa i Szmulowizny oraz wszystkich innych zainteresowanych osób;
  • Promocja Pragi jako dzielnicy przychylnej zabytkom, w tym także zabytkom techniki;
  • Rozpropagowanie Pragi w środowisku pasjonatów zabytkowej motoryzacji.

Przebieg rajdu:

Start o godz. 10.00 około 15 załóg spod klimatycznego baru „Stara Praga”. Auta w kilkuminutowych odstępach wyruszą na ulice Pragi. Po drodze załogi rozwiązywać będą zagadki nawigacyjne. Po zakończeniu Rajdu ok. godz. 12.00 auta zabytkowe będą prezentowane pod Bazyliką NSJ przy ul. Kawęczyńskiej a następnie udadzą się w kolumnie na paradę ulicami Michałowa. Impreza zakończy się wręczeniem nagród i dyplomów.

Organizatorzy:

  • Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców „Michałów”, które posiada doświadczenie przy współorganizacji rajdów pojazdów zabytkowych. Np. we współpracy z Automobilklubem Polski braliśmy udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu praskiego etapu zeszłorocznego XXXII Warszawskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych – Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.
  • stadobaranow.pl to grupa pasjonatów-organizatorów imprez pojazdów zabytkowych współpracująca z Automobilklubem Polski.

Wspólna organizacja Rajdu przez powyższych partnerów zapewni promocję Rajdu i firmowanie go nazwiskami osób znanych i posiadających wieloletnie doświadczenie i renomę w środowisku pasjonatów zabytkowej motoryzacji.

Wszelkie pytania oraz zgłoszenia do rajdu prosimy kierować na adres: bubu@stadobaranow.pl

Rajd pod patronatem Pani Jolanty Koczorowskiej, Burmistrz Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy.

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments