Transkontynentalna podróż Maxwell’em z 1917 roku

Szukajcie, a znajdziecie, tak może powiedzieć Douglas Tuthill Bassemir, kiedy „buszując” w sieci odnalazł informację, iż samochód firmy Maxwell stał się gadżetem reklamowym na potrzeby pewnego banku. Nie byłoby nic w tym dziwnego (przecież nie jest to zabronione), jednakże auto właśnie tej marki przywróciło wspomnienia pewnego wydarzenia z przed blisko stu laty, kiedy to dziadek Douglas’a wraz ze swoim przyjacielem, odbył podróż z Newark do Los Angeles.

Fot. commons.wikimedia.org | Reklama samochodu Maxwell Touring z 1916 r.

Podróż obu panom zajęła 10 dni i 16 godzin, co na tamten okres było swoistym rekordem. Sponsorem wyprawy były firmy: „Maxwell Automobiles”, „Texaco Gasoline and Lubricants”, „Firestone Tires”, „Weed Tire Chains” oraz „Klaxon Horn”.

Auto zostało kupione w listopadzie 1916 roku, kiedy to Clifford Wayne Tuthill był sprzedawcą w salonie samochodowym Maxwell Automobile Co. W konsekwencji, całe to wydarzenie natchnęło Douglas Tuthill Bassemir’a aby wyruszyć na trasę identyczną, jak jego dziadek, a tym samym uczcić 100-ną rocznicę tego niezwykłego rajdu.

W tym celu kupił samochód Maxwell z 1917 roku, aby nim wyruszyć na trasę rajdu w 2017 roku.

Źródło: oldcarsweekly.com

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments