Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
Strona główna » Wydarzenia » Drive it Day 2024

Drive it Day 2024

14 czerwca

The Distinguished Gentleman's Drive 2023

To już 11. edycja polskiej wersji święta Drive it Day.

Tego dnia wszyscy właściciele zabytkowych maszyn wyjeżdżają nimi na drogi i starają się je używać jak zwykłe pojazdy.
Pomysł na Drive it Day pochodzi z Wielkiej Brytanii, a dzięki Automobilklubowi Beskidzkiemu i Polskiemu Związkowi Motorowemu w naszym kraju pojawił się w 2009 roku. W Polsce dzień jeżdżenia zabytkiem zawsze odbywał się w pierwszym lub drugim tygodniu czerwca. Od kilku lat DiD odbywa się w piątki, łącząc dzień powszedni z początkiem weekendu. W tym sezonie wybraliśmy 14 czerwca.

Idea przedsięwzięcia polega na tym, aby raz w roku zmobilizować wszystkich właścicieli zabytkowych pojazdów do wyjechania nimi na drogi publiczne. Dzięki temu miłośnicy aut zabytkowych i klasycznych mogą pokazać, że ruch weterański jest naprawdę prężny i duży, a ich pojazdy są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu i zdecydowanie lepiej czują się na ulicach niż w muzeum czy na wystawach. Poza tym barwne, nietypowe i po prostu ładne maszyny sprawiają, iż tego dnia ulice są piękniejsze.

Zachęcamy do wyciągnięcia z garażu swojego wiekowego pojazdu i przyłączenia się do naszej akcji! Jeśli posiadasz samochód lub motocykl zabytkowy, poruszaj się nim przez cały dzień, jak “zwykłym” pojazdem. W końcu do tego został kiedyś stworzony. W piątek, 14 czerwca, pojedź nim do pracy, do sklepu, na targ, na kawę z chłopakiem lub dziewczyną, załatwić sprawy w urzędzie. Renault 4 pojedź do piekarni po bagietki, Fiatem Dino zrób zakupy w centrum handlowym, Fordem Taunusem podjedź do cukierni na lody i kawkę, WSK-ą pojedź na pocztę wysłać pocztówkę do babci lub wujka, BMW E21 zabierz chłopaka lub dziewczynę na randkę do kina lub kawiarni, wraz z Warszawą 223 i całą rodziną pojedź na obiad do ulubionego baru mlecznego, klasycznym BSA odwiedź ciekawe miejsce turystyczne w regionie, a Mercedesem W123 wybierz się na piknik nad rzekę. Możliwości jest wiele. Najważniejsze by się ruszyć zabytkiem, gdziekolwiek.

Podczas Drive it Day chodzi nie o samo pojechanie na zlot czy rajd, ale o użytkowanie zabytkowego pojazdu tak jak normalnego, współczesnego auta. Jeśli używasz swojego zabytku na co dzień to świetnie, ale tego dnia chodzi o tych, którzy zazwyczaj nie używają ich zbyt często (a takich ludzi jest zdecydowana większość).

Informacja: https://www.facebook.com/events/1106958643738273

Szczegóły

Data:
14 czerwca
Kategoria:
Tagi:

Miejsce wydarzenia

Polska
Poland

Jeżeli jesteś organizatorem rajdu, zlotu, wystawy, giełdy czy bazaru lub innej imprezy związanej z pojazdami zabytkowymi czy klasycznymi, napisz do nas, a my z chęcią zaprezentujemy Twoją imprezę w naszym kalendarzu wydarzeń motoryzacyjnych innym czytelnikom bloga.