105 lat temu urodził się Soichiro Honda

Honda to jeden z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie. Firmę w 1946 r. założył Soichiro Honda (ur. 17.11.1906 r., zm. 5.8.1991 r.), japoński inżynier i przedsiębiorca.

Fot. Honda | Soichiro Honda

Współcześni giganci przemysłu motoryzacyjnego często zaczynali jako drobni rzemieślnicy i mechanicy. 105 lat temu na świat przyszedł Soichiro Honda. Już w wieku 15 lat, wiedziony swoją pasją do mechaniki, opuścił rodzinne miasto, by kształcić się w Tokio. 6 lat spędzonych w sklepie samochodowym Art Shokai upewniło go, iż podstawą dobrej konstrukcji jest nowoczesna technika i wysoka jakość wykonania.

Fot. Honda | Fifth Japan Motor Car Championship, 23 listopada 1924 r. (w środku Soichiro Honda)

Po stworzeniu Honda Motor Corporation, Soichiro mógł skoncentrować się na swojej pasji do wyścigów odkrywając, że porażka to tylko kolejny sposób na wprowadzenie usprawnień. Jego determinacja do pokonywania wszelkich przeciwności losu stała się podstawą filozofii koncernu, który dziś pracuje m.in. nad samochodami o zerowej emisji spalin oraz odnawialnymi źródłami energii.

Jako młody mężczyzna, Soichiro Honda marzył o zmotoryzowaniu wszystkich ludzi, bez względu na płeć, status materialny i społeczny. Czy mu się to udało? Najlepszym przykładem niech będzie fakt, że w niektórych krajach nie ma słowa oznaczającego motocykl, mówi się po prostu ?Honda?.

Źródło: Honda, informacja Mototarget.pl

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments