Od 17 grudnia br. w Muzeum Porsche w Stuttgarcie prezentowany jest sportowy kabriolet marki Austro Daimler „Bergmeister” wyprodukowany w 1932 roku, należący do prywatnej kolekcji Dr. Wolfganga Porsche.

Auto uznawane jest przez historyków motoryzacji za przykład największego kunsztu austriackiej myśli technicznej w przemyśle motoryzacyjnym w ówczesnym okresie. Nadwozie samochodu zostało wykonane przez firmę Armbruster K&K Hofwagenfabrik czyniąc go jednym z najładniejszych aut swojego okresu. Austro Daimler posiada sześciocylindrowy silnik o mocy 120KM.

Fot. conceptcarz.com | Austro Daimler „Bergmeister” Sport Cabriolet

Samochód został odrestaurowany pod okiem austriackiego specjalisty w dziedzinie oldtimerów – Egona Zweimüllera. Prace nad pojazdem trwały ponad 10 tys. godzin począwszy od 2007 roku. Całość projektu odbudowy samochodu zakończono w marcu tego roku.

Fot. Porsche | Austro-Daimler „Sascha” z 1922 r. w Muzeum Porsche

Premiera odrestaurowanego Austro Daimlera „Bergmeister” odbyła się w sierpniu br. roku w czasie prestiżowej imprezy samochodów zabytkowych „Pebble Beach Concours d’Elegance” w Monterey w Kalifornii, gdzie „Bergmeister” zdobył drugie miejsce w klasie europejskich samochodów z lat 1925-1931.

Na wystawie w Muzeum Porsche można również podziwiać auto wyścigowe – Austro-Daimlera „Sascha” z 1922 r.

Fot. Porsche | Austro-Daimler „Sascha” – zwycięzca klasy 1,1 litra w wyścigu Targa Florio w 1922 r. (piąty od prawej to Ferdinand Porsche)

Źródło: Porsche