BMW Group Classic na targach Techno Classica 2011

BMW Group Classic prezentuje najważniejsze informacje dotyczących historii i produktów trzech marek BMW Group na targach Techno Classica w Essen. „Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że po pięcioletniej przerwie Rolls Royce – marka o wyjatkowej tradycji, będzie nam znów towarzyszyć na stoisku” – cieszy się Karl Baumer, dyrektor BMW Group Classic na największych targach samochodów klasycznych. „Ale tradycja nie jest jedynym aspektem na wystawie w Essen. W rzeczywistości, sama Techno Classica stała się tradycją.” – tak Baumer podsumował wystawy na targach w ciągu ostatnich lat. „Jak zawsze, jesteśmy w hali 12, jak zawsze z przeglądem naszej działalności w tym roku, i jak zawsze w ścisłej współpracy z klubami BMW”.

Jest to bardzo szczególny rok dla klubów BMW, ponieważ obchodzimy 30 lat istnienia Międzynarodowej Rady Klubów BMW, macierzystej organizacji wszystkich klubów BMW oficjalnie uznanych przez BMW AG. Ta wyjątkowa rocznica nie będzie obchodzona tylko przez niemieckich członków. Przedstawiciele kilkunastu krajów, w tym Australii, Kanady i Republika Południowej Afryki także przybyli do Essen na tą wyjątkową uroczystość. W sumie 800 klubów i 250.000 miłośników samochodów i motocykli jest zrzeszonych w Międzynarodowej Radzie Klubów BMW. Ralf Rodepeter, dyrektor Muzeum BMW odpowiedzialny za współpracę z Międzynarodową Radą podkreśla znaczenie klubów: „Związek pomiędzy BMW i klubami z całego świata jest czymś wyjątkowym w świecie klasyków. Jest to obraz doskonałego połączenia, które rozwinęło się między nami w ciągu ostatnich 30 lat.”

Bliski związek jest szczególnie widoczny na Techno Classica, ponieważ ponad połowa eksponatów na stoisku pochodzi właśnie ze zbiorów klubu. Dominujące w tym roku motywy dla marki BMW to 50 lat BMW „New Class”, 75 lat BMW 328, coraz większe znaczenie „youngtimerów” i tradycja eleganckiego coupé. Dział motocykli skupia się na pierwszym zwycięstwie BMW w Rajdzie Paryż – Dakar w 1981 r. i 80 rocznicy prezentacji BMW R2.

Podobnie jak w przypadku BMW, kluby miłośników MINI odgrywają równie ważną rolę na wystawie. W tym roku skupiamy się w szczególności na MINI Community. Oprócz klubów zaprezentujemy nowatorskie działania, takie jak MINI Space. W tym roku rocznicę 50 lat obchodzi Mini Cooper. Innym ważnym aspektem jest MINI w sportach motorowych. Ten obszar jest podzielony na kategorie rajdów i wyścigów. Naprawdę niezwykłym eksponatem jest oryginalny egzemplarz MINI z numerem 37, który wygrał Rajd Monte Carlo w 1964 roku.

Na stoisku zostanie zaprezentowana także replika Austin Mini Cooper S Works Rally, którym „Rally Supremo” Rauno Aaltonen wziął udział w tego rocznej edycji „Rallye Monte Carlo Historique”. Jednak nie tylko kurz zebrany na tym aucie od Marakeszu do południowej Francji jest jedyną rzeczą, którą będzie można zobaczyć. W piątek stoisko osobiście odwiedzi Rauno Aaltonen. Historyczny Dział Motor Sport należący do BMW Group Classic zaprezentuje po raz pierwszy całkowicie odbudowanego Mini Cooper S MK I, które swój debiut wyścigowy zaliczy na torze Goodwood podczas Goodwood Revival jesienią tego roku.

W tym roku także Rolls-Royce obchodzi stulecie swojego kultowego znaczka: Spirit of Ecstasy. „Flying Lady” jest jednym z najbardziej znanych symboli w historii motoryzacji. Stała się ona inspiracją pasjonatów motoryzacji. Oczywiście na stoisku Rolls-Royce Spirit of Ecstasy pojawią się dwa wyjątkowe egzemplarze: Rolls-Royce Silver Cloud III z 1960 roku, znany także jako „Chinese Eye”, i Rolls-Royce Ghost, najmłodszy potomek luksusowej angielskiej marki.

Jak co roku, specjaliści z BMW Group Classic będą odpowiadać na pytania zwiedzających. BMW Group Archiwum będzie wyjaśniać fakty historyczne, podczas gdy przedstawiciele będą udzielać pomocy w zamawianiu części. Pracownicy BMW Classic Center będą także doradzać w zakresie obsługi i konserwacji samochodów. Specjaliści w renowacji pojazdów przywiozą ze sobą do Essen BMW M1, który będzie imponującym przykładem ich pracy. Dwa lata temu, samochód ten został przywieziony do BMW Classic Center w Monachium z malezyjskiej dżungli. Prace nad całkowitym przywróceniem go do rzeczywistego stanu rozpoczęto od pozbycia się z pojazdu inwazji termitów. Tylko wtedy można było rozpocząć prawdziwą pracę nad tym autem. Zamówienie przywrócenia stanu fabrycznego zostało złożone przez Jego Królewska Mość Król Malezji.

Światowe premiery na targach samochodów klasycznych należą do rzadkości, ponieważ samochody te debiutowały kilka dekad temu. Jednak BMW Group Classic jest również w stanie świętować swoją światową premierę na Techno Classica przy projekcji krótkiego filmu „Perfect Match”. Głównym bohaterem filmu jest Jack. Mieszka on w Los Angeles i jeździ BMW 1602. Jack kocha swój samochód – ale ma mały problem z chłodzeniem, ponieważ jego klasyk nie ma klimatyzacji a z kalifornijskiego nieba leje się żar. Termometr wskazuje 34 stopnie Celsjusza, a puste butelki wody piętrzą się w tylnej części samochodu. Z ciężkim sercem, Jack zaczyna szukać następcy… Film wyprodukowany przez agencję w Monachium zdobył pierwsze laury w kategorii filmu drogi podczas Cannes Corporate Media & TV Awards pod koniec 2010 roku. „Perfect Match” otrzymał także statuetkę Złotego Delfin w kategorii Corporate Films. Po oficjalnej premierze „Perfect Match” na targach Techno Classica w Essen, film będzie dostępny do na stronie www.bimmerstories.la.

Źródło/Foto: BMW

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments