Niemiecka firma Bosch, pionier technologii samochodowej, której korzenie sięgają do początku narodzin automobilizmu na świcie, a więc do 1886 roku, otworzyła sklep, w którym będą oferowane części zamienne do pojazdów zabytkowych i tym samym jest kolejną firmą, która „wyciąga pomocną dłoń” do właścicieli i firm zajmujących się restauracją pojazdów.

Fot. Bosch

Bosch poza samym faktem produkcji, będzie wspierać wszystkich swoją wiedzą jak konserwować i naprawiać części, które uległy uszkodzeniu. Zakres części wyprodukowanych przez Boscha jest bardzo szeroki i różnorodny. W przypadku kiedy dana cześć nie jest już produkowana, istnieje możliwość w uzyskaniu pomoc w doborze zamiennika lub też nawet możliwość dorobienia jej na specjalne życzenie.

Ponadto Bosch posiada olbrzymią bibliotekę dokumentacji technicznej, która zachowała się do dziś i z której można czerpać wiedzę przy próbie odtworzenia części, jakie były produkowane 20 czy nawet 100 lat temu! Więcej informacji w zakresie części należy szukać na http://www.automotive-tradition.de

Źródło: Bosch