Dom aukcyjny Bonhams na aukcji organizowanej w czasie „Fairfield County Concours d’Elegance” w dniach 17-18 września w USA wystawi na sprzedaż Bugatti Type 57 Ventoux Coupé z 1938 roku. Jak każdy przedwojenny model Bugatti, a zwłaszcza Type 57 z pewnością znajdzie nowego właściciela. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż prezentowany poniżej egzemplarz od 45 lat, czyli od roku 1966 stał w szopie nietknięty po dziś dzień.

Fot. Bonhams | Bugatti Type 57 Ventoux Coupé

Z informacji jakie się zachowały, samochód z nr nadwozia 57701 został sprzedany za kwotę ponad 80 tys. franków francuskich i dostarczony 22 września 1938 roku klientowi w Genewie. Nadwozie samochodu zostało za karosowane przez firmę Ventoux, posiadało kolor ciemno niebieski oraz tapicerkę skórzaną pasująca kolorystycznie do lakieru nadwozia, również kolorze ciemno niebieski.

Fot. Bonhams | Bugatti Type 57 Ventoux Coupé

Bugatti miało kliku właścicieli, niestety ostatniemu przytrafił się pożar auta, gdzie ucierpiała przednia część samochodu. Według oceny specjalistów, samochód jak na swój wiek jest mało zniszczony, nadal posiada m.in. oryginalny lakier, tapicerkę. Stan licznika zatrzymał się na 22 tys. kilometrów przebiegu. Po za samochodem w szopie odnaleziono wiele części pasujących do odkrytego auta. Cena samochodu w tym stanie, szacowana jest na 150-200 tys. dolarów.

Fot. Bonhams | Bugatti Type 57 Ventoux Coupé

Źródło: Bonhams