Citroëny zaczarowały Nowy Świat

Sobota 3 października była wyjątkowo uroczysta. Mimo chłodu tysiące Warszawiaków przybyły na Nowy Świat, aby z bliska przyjrzeć się zabytkowym samochodom, które uświetniły obchody 90-lecia Marki. Było ich równo pięćdziesiąt! Podobne parady miały miejsce tego samego dnia w Paryżu, Brukseli oraz Amsterdamie.

Fot. Citroën

Fot. Citroën

Samochody ruszyły z Placu Teatralnego zgodnie z planem- równo o godz. 13:30, eskortowane przez policjantów na motocyklach. Do właścicieli samochodów dosiedli się miłośnicy Marki: Justyna Steczkowska, Grażyna Wolszczak, Pascal Brodnicki oraz Leszek Blanik. Również projektant Maciej Zień przybył pod Operę, aby podziwiać zabytkowe auta.

Fot. Citroën | Justyna Steczkowska

Nie wyobrażam sobie, że zmieniam markę, bo to są moje ulubione samochody. Dlatego przyszłam na paradę!

– powiedziała Justyna Steczkowska

Po przejechaniu najpiękniejszą w Warszawie promenadą- ulicami Starego Miasta – kawalkada Citroënów znalazła się na Nowym Świecie, gdzie nastąpiła uroczysta prezentacja każdego z nich. Powszechny zachwyt odwiedzających wzbudziły Citroëny DS- model ten został uznany przez prestiżowy brytyjski magazyn Classic & Sports Car za najpiękniejszy samochód wszechczasów. Właściciele Citroënów 2CV, BL, CX, GS, a także SM i wszystkich innych automobili z chęcią pozowali do zdjęć i opowiadali o ciekawostkach technicznych związanych z ich samochodami.

W międzyczasie widzowie mieli okazję poznać kulisy rajdowego świata- o sporcie motorowym opowiadali kierowca rajdowy z cyklu Citroën Racing Trophy Polska Ariel Piotrowski oraz jego pilotka Anna Wódkiewicz. Wszyscy ci, którzy chcieli zasmakować rajdowych emocji, mieli do dyspozycji symulatory jazdy rajdowej, które okupowane były do godzin wieczornych.

Również Michelin, świętujący swoje 120 urodziny, pokazał spacerowiczom wyjątkową kolekcję opon retro. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się również konkursy zorganizowane przez firmę oponiarską, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody, w tym kultowe przewodniki Michelin.

Na Paradzie miała miejsce polska premiera Nowego Citroëna C3. Nowy model, który zadebiutuje w salonach wiosną przyszłego roku, wzbudził ogromne zainteresowanie wśród widzów oraz licznie przybyłych dziennikarzy.

Źródło: Citroën

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments