Co łączy „Wet Nellie” z Elonem Muskiem?

Historia ta zaczyna się bardzo tajemniczo niczym filmy z Jamesem Bondem. Nie mniej, tym razem wszystko jest dość mocno ze sobą powiązane, gdzie na końcu tej krętej drogi pojawia się – Lotus Esprit S1 „Wet Nellie” czyli mokra Neli.

Fot. RM Auctions | Lotus Esprit S1 „Wet Nellie”

No dobra, ale co ma do tego Elon Musk? Ano ma, gdyż w 2013 roku, na aukcji organizowanej przez dom aukcyjny RM Auctions został wystawiony, a następnie sprzedany samochód Lotus Esprit S1, który brał udział w filmie Iana Fleminga „Szpieg, który mnie kochał”.

Fot. RM Auctions | Lotus Esprit S1 „Wet Nellie”

Oczywiście nie jest to egzemplarz, który na co dzień może poruszać się na własnych kołach, tym razem pływa i to całkiem dobrze, jako mini łódź podwodna. Elon Musk kupił go za 616 tysięcy funtów i ponoć po tym fakcie poczuł inspirację do stworzenia swojego modelu auta – Teslę Cybertruck.

Fot. RM Auctions | Lotus Esprit S1 „Wet Nellie”

Przy okazji warto wspomnieć, że w części pt. „Szpieg, który mnie kochał” u boku Rogera Moore’a jako Jamesa Bonda zagrała piękna Barbara Bach. Premiera filmu odbyła się w Londynie w 1977 roku. Film jest dziesiątym z serii o Jamesie Bondzie, a trzeci filmem, w którym Roger Moore wciela się w tajnego agenta Jej Królewskiej Mości.

Fot. RM Auctions | Lotus Esprit S1 „Wet Nellie”

Na koniec kilka słów o samej łodzi podwodnej, gdyż w filmie jak zawsze wszystko pięknie wygląda, natomiast samo pływanie łodzią nie jest już takie oczywiste i łatwe, ale prawdziwe. Aby tak się stało, auto zostało wysłane do firmy Perry Oceanographics, która specjalizowała się w budowie podobnych konstrukcji i przerobiła Lotusa na potrzeby filmu.

Źródło: YouTube

Fot. RM Auctions | Lotus Esprit S1 „Wet Nellie”

To czego nie widać w czasie akcji podwodnej, to faktyczny wystrój wnętrza, którym jest mała sterowania łodzi, a którą w czasie kręcenia filmu obsługiwał Don Griffin emerytowany żołnierz z U.S. Navy SEAL. Był on ubrany w ekwipunki nurka, w którym siedział i sterował łodzią w czasie kręcenia scen podwodnych.

Źródło: RM Sotheby’s

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments