Drive it Day 2012

2 czerwca po raz czwarty w Polsce odbędzie się Drive it Day – krajowy dzień jeżdżenia oldtimerami i klasykami.

Jak wziąć w nim udział?

To proste! Jeśli posiadasz samochód lub motocykl zabytkowy, tego dnia wyciągnij go z garażu i poruszaj się nim przez cały dzień, jak „zwykłym” pojazdem. W końcu do tego został kiedyś stworzony. Tego dnia pojedź nim do pracy, do sklepu, na targ, na kawę z dziewczyną, załatwić sprawy na mieście. Krążownikiem podjedź do McDonald’a, Austinem-Healey do Tesco, Mercedesem 190SL do Lidla, a Fiatem 500 do warzywniaka.

Fot. Automobilia.pl | Drive it Day 2010 – Warszawa

Dni jeżdżenia klasykami odbywają się w różnych krajach Europy. Akcja firmowana jest przez międzynarodowy federację pojazdów zabytkowych – FIVA. Na polski grunt przeszczepił ją Automobilklub Beskidzki. Celem akcji jest pokazanie szaremu obywatelowi jak popularne i liczne są zabytki w rękach naszych kolekcjonerów oraz upiększenie ulic za pomocą oldtimerów wmieszanych w ruch miejski.

Od zeszłego roku termin Drive it Day został zmieniony z pierwszej środy czerwca na pierwszą sobotę czerwca. Dzięki temu jest większa szansa na dobrą, prawdziwie letnią pogodę, także w weekend na ulice powinno wyjechać jeszcze więcej pojazdów. Zatem zapamiętajcie te datę i wyjedźcie wtedy na ulicę waszymi klasykami – 2 czerwca!

Akcja propagująca jeżdżenie klasykami w 2009, 2010 i 2011 roku spotkała się z dużym entuzjazmem uczestników, w tym roku liczmy zobaczyć Was na ulicach jeszcze więcej! Swoistą tradycją Drive it Day stały się spotkania i zaimprowizowane zloty na zakończenie i podsumowanie dnia. Pamiętajcie jednak, że podczas Drive it Day chodzi nie o samo pojechanie na zlot ale o użytkowanie zabytkowego pojazdu tak jak „normalnego” właśnie tego dnia!

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments