II Zlot Gwiaździsty Miłośników Zabytkowej Motoryzacji – relacja

W ostatni weekend (21-22.08) w Warszawie, odbyła się jedna z największych warszawskich imprez poświęconych zabytkowej i klasycznej motoryzacji pt. „II Zlot Gwiaździsty Miłośników Zabytkowej Motoryzacji”.

Na miejsce imprezy wybrano tak jak poprzednim razem lotnisko na warszawskim Bemowie, które idealnie nadaje się do tego rodzaju spotkań (duży obszar wystawienniczy oraz tor sprawnościowy dla aut, a co najważniejsze wszystko na powietrzu!).

Fot. Automobilia.pl | Mercedes 170V, wersja ambulans

Tegoroczny zlot skupił wokół się znacznie większą liczbę pojazdów w stosunku do poprzedniej, pierwszej edycji – takie przynajmniej odniosłem wrażenie. Tematem przewodnim był klimat włoski, a więc można było podziwiać takie marki jak: Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati, Vespa, Moto Guzzi czy Lancia.

Poza tym była również spora liczba aut niemieckich, trochę francuskich oraz kilka amerykańskich, gdzie wśród nich pojawił się perfekcyjnie odrestaurowany Mercedes 170V z 1950 r. w wersji ambulans.

Podsumowując impreza warta zarezerwowania sobie wolnego czasu aby móc z bliska „dotknąć” kawałka historii motoryzacji. Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii tutaj lub krótkiego film tutaj.
ps. dziennik Automobilia.pl był patronem medialnym zlotu.

Podobne wpisy

guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Alex
Alex
13 lat temu

Zaprasam, moje zdjęcia III Rajd Pojazdów Zabytkowych Stare Jak Nowe
http://www.myrivne.org/blog/?p=739