W sobotę, 28 sierpnia miłośnicy starej motoryzacji spotkają się w Warszawie na III Rajdzie Pojazdów Zabytkowych „STARE JAK NOWE”. Impreza kulturalno-motoryzacyjna rozpocznie się pod Ratuszem Dzielnicy Bemowo w Warszawie. 

Uczestnikiem imprezy może być każdy użytkownik samochodu lub motocykla. Pojazd biorący udział w rajdzie musi być wyprodukowany najpóźniej w roku 1984. W rajdzie może wziąć udział maksymalnie 100 załóg dwuosobowych. Zgłoszenia do 24 sierpnia na stronie http://www.starejaknowe.pl

Jak czytamy na stronie internetowej organizatora:

Na rajdzie nie spotykamy się tylko po to, żeby ze sobą rywalizować. Uczestnicy biorą udział w tej imprezie z zamiłowania do starej motoryzacji. To ma być promocja dawnych pojazdów, wymiana doświadczeń, prezentacja osiągnięć w restaurowaniu zabytkowych samochodów i przede wszystkim dobra zabawa!

W rajdzie obowiązuje podział na trzy klasy:
1. Pojazdy wyprodukowane do 1945 r.
2. Pojazdy wyprodukowane przed 1965 r.
3. Samochody wyprodukowane w latach 1966-1984.

Planowana trasa rajdu przebiegać będzie ulicami Bemowa, przez Ursus, Żoliborz, Bielany, Wolę i centrum Warszawy. Na trasie rajdu na zawodników czekać będą próby sportowo-zręcznościowe, punkty kontroli czasu i przejazdu trasy rajdu. Niespodzianką będą próby nie mające charakteru motoryzacyjnego, wykazać się będą mogli na nich np. piloci.

Z ostatniej próby sportowej wszyscy uczestnicy udadzą się w kolumnie na konkurs elegancji w centrum miasta (ul. Nowy Świat). Na zwycięzców czekają nagrody!

Rajdowi będą towarzyszyły dodatkowe wydarzenia, m.in. wystawa najstarszych pojazdów w Polsce (ul. Nowy Świat, godz. 10.00-18.00, wstęp wolny, sobota 28 sierpnia) oraz akcja poboru krwi. Autobus ambulans Warszawskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanie na przystanku FOKSAL przy ul. Nowy Świat.

Źródło: starejaknowe.pl