Kapitan Ameryka i retro motocykl

Od niedawna w kinach możemy oglądać nową hollywoodzką superprodukcję filmową pt. „Kapitan Ameryka” (ang. Captain America). Historia filmu została oparta na postaci z komiksu firmy Marvel Entertainment pod tym samym tytułem.

Marvel Entertainment to najstarszy oraz najbardziej spopularyzowany amerykański producent i wydawca komiksów na świecie założony w 1933 roku w USA. Właścicielem jego jest The Walt Disney Company.

Fot. harley-davidson.com/captainamerica

Kapitan Ameryka, a właściwie Steve Rogers to pierwsza postać stworzona przez firmę Marvel Comics wchodzącą w skład Marvel Entertainment. Steve przed wojną był studentem sztuki, który w 1940 r. postanowił zaciągnąć się do wojska. Nie został jednak przyjęty z powodu słabego zdrowia, ale otrzymał propozycję uczestniczenia w tajnym eksperymencie. Został poddany terapii, która zwiększyła jego inteligencję i siłę. Przemienił się w superbohatera nazwanego Kapitan Ameryka.

Jak każdy superbohater poza różnego rodzaju gadżetami obronnymi posiada pojazd, który jak dzielny rumak pomaga mu pokonywać trudności w walce z siłami zła… Tak też jest i w tym przypadku, gdzie stary Harley-Davidson WLA z 1942 r „Liberator” dzielnie stawia czoło nowoczesnym maszynom.

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments