Katalogu świec do samochodów zabytkowych

Firma NGK Spark Plug Europe, wiodący producent świec zapłonowych, wydała szóstą edycję katalogu świec do samochodów zabytkowych. Obejmuje on świece zapłonowe, fajki, świece żarowe oraz kable zapłonowe przeznaczone do samochodów wyprodukowanych w latach 1931 – 1991.

Pod koniec ubiegłego roku Niemieckie Stowarzyszenie Branży Motoryzacyjnej (VDA) opublikował pierwszy Niemiecki Indeks Zabytkowy (DOX), który przedstawia finansową kondycję zabytkowych samochodów w Niemczech. Wnioski są zdumiewające: od 1999 r. wartość tych pojazdów rosła średnio o 5,7% rocznie. Oznacza to, że są one dość obiecującą inwestycją. W tej sytuacji nie dziwi fakt, że ich właściciele wydają ok. 1000 EUR rocznie na serwisowanie i konserwację swoich zabytków.

Fot. NGK Spark Plug Europe

W ramach przygotowań do Oldtimer Show, Techno Classica w Essen w Niemczech, który odbędzie się 7-10 kwietnia 2010 firma NGK wydała zaktualizowaną edycję wciąż rozchwytywanego katalogu świec do samochodów zabytkowych. Podobnie jak w latach ubiegłych zwiększył on swoją objętość, nie tylko w sensie liczby stron, ale przede wszystkim zwiększonej ilości aplikacji, teraz obejmujących aż 3900 zastosowań świec zapłonowych, żarowych, kabli i fajek. Wydanie zawiera też rysunki techniczne i zdjęcia.

Z kolei listy zamienników pozwalają na znalezienie świecy NGK jako alternatywy do oryginalnej świecy zapłonowej lub żarowej zainstalowanej w głowicy cylindra danego samochodu. Natomiast dla tych właścicieli, którym szczególnie zależy na zwiększaniu osiągów silnika, przy większości aplikacji katalog podaje również odpowiednik w postaci świecy z metali szlachetnych. Dzięki cienkim elektrodom świece te zapewniają niezawodny zapłon, redukują wymagane napięcie zapłonu i poprawiają osiągi silnika nawet w samochodach zabytkowych.

Firma NGK jest wiodącym światowym producentem świec zapłonowych oraz sond lambda, posiadającym fabryki i biura handlowe we wszystkich częściach świata. Zatrudnia 10.000 pracowników, którzy przyczyniają się do obrotów w wysokości ok. 2,0 miliardów euro. NGK jest obecna na wszystkich kontynentach, posiada osiem centrów handlowych, jedenaście zakładów produkcyjnych oraz czternaście biur handlowych. Bliższych informacji na temat sprzedaży produktów NGK udzielają importerzy i dystrybutorzy – adresy na stronie www.ngkntk.pl.

Źródło: ngkntk.pl

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments