Muzeum Brooklands rozpoczęło akcję wspierającą działalność muzeum, gdzie każdy za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej pod adresem http://www.bankingonbrooklands.org.uk, może sobie kupić wirtualnie metr kwadratowy toru.

Fot. brooklandsarchives.com

W tym celu została powołana inicjatywa stworzenia specjalnego funduszu, który poprzez zebrane środki finansowe, będzie wspierać utrzymanie muzeum. Obecnie znajdują się w nim historyczne eksponaty związane ze sportem motorowym i lotnictwem z czasów świetności toru. Cena jednego metra kwadratowego toru zależy od miejsca na torze i występuje w trzech cenach: 95, 125 i 150 funtów (dokładne szczegóły co i jak, znajdują się na stronie internetowej).

Fot. brooklandsarchives.com

Tor Brooklands został otworzony 17 czerwca 1907 roku i był pierwszym na świecie torem wyścigowym wybudowanym specjalnie na potrzeby sportów motorowych. Ostatni wyścig na torze odbył się w 1939 roku. Był on również jednym z pierwszych oficjalnych lotnisk na terenie Wielkiej Brytanii. Długość toru liczyła 2,75 mile (4,43km). Pomysłodawcą stworzenia toru był Sir Hugh Fortescue Locke-King, który osobiście sfinansował całe przedsięwzięcie. Tor znajduje się niedaleko miejscowości Weybridge w hrabstwie Surrey.

Fot. brooklandsarchives.com

Fot. bankingonbrooklands.org.uk | Wybór miejsca w raz z informacją, kto kupił lub zarezerwował swój m2

Na stronie http://www.brooklandsarchives.com znajduje się bardzo bogata galeria zdjęć historycznych z czasów, kiedy budowano tor oraz z samych wyścigów – polecam!

Źródło: http://en.wikipedia.org