„LEGENDY NASZEJ MOTORYZACJI” – wybierz się w pasjonującą podróż przez 90 lat historii polskiej motoryzacji

Aleksander Sowa, autor książki (e-booka) pt. „LEGENDY NASZEJ MOTORYZACJI”, tak ją charakteryzuje:

Książka ujmuje tytułowy temat w zupełnie nowatorski sposób. Choć trudno w to uwierzyć, ale czytając ją można naprawdę uśmiać się do łez. Można także wzruszyć się losem niezwykłych ludzi i ich maszyn. Można szeroko otworzyć oczy ze zdziwienia i zostać niemym na dokonania Polaków, o których dotąd nie mieliśmy bladego pojęcia…

Książka jest zbiorem oddzielnych rozdziałów-opowiadań, napisanych niezwykle lekkim piórem, wesoło, z ironią i cynicznym humorem graniczącym czasem z bezczelnością, w których poruszane są zagadnienia techniczne i historyczne. Ale to nie wszystko! W książce prezentowane są przede wszystkim ciekawostki, mało znane fakty, biografie ludzi, którzy poświecili się budowaniu naszej historii myśli technicznej, sportu motorowego czy bardzo szeroko pojętego automobilizmu.

Czytelnik znajdzie tu naprawdę to, co interesuje prawdziwych fanów dwóch i czterech kółek, ale? nie tylko ich. Książka zaskakuje, bowiem z każdym rozdziałem i wprawia w zachwyt z każdym przeczytanym zdaniem. Tekst czyta się niczym doskonałą powieść, nawet na ekranie komputera a ponad 100 niezwykłych (w większości niepublikowanych) fotografii dodają książce niezwykłego kolorytu.

Niezwykle szerokie ramy tematyczne tej publikacji nie ograniczają się do samochodów czy motocykli, ale traktują o wszystkim, co w naszej motoryzacji jest niezwykłe (patrz spis poniżej).

LEGENDY NASZEJ MOTORYZACJI to książka o maszynach, które mają dusze. To pozycja, która będzie perełką w biblioteczce każdego kochającego zapach spalin. To publikacja jedyna w swoim rodzaju, przeznaczona dla elitarnego grona czytelników. To książka, dla wszystkich, u których w żyłach benzyna tętni zamiast krwi, myśli mają ryte w metalu i zamiast inteligencji mają stopień sprężania. Zamiast oczu żarniki a pod mostkiem tętni u nich paliwowa pompa…

Poznaj legendarne polskie samochody, motocykle, prototypy i inne wyjątkowe maszyny oraz mało znane fakty z życia ich twórców.

Fot. Aleksander Sowa

Darmowy fragment książki można pobrać z http://www.wydawca.net/pobieralna/legendy_naszej_motoryzacji_promo.pdf

Pozostała twórczość Aleksandra Sowy, która jest związana z motoryzacją:
Publikacje techniczne:
– Samochodowe instalacje zasilania gazem, (2008)
– Fiat 126p Mały Wielki Samochód (2007)
– Fiat 126p. Sportowe modyfikacje i tuning Malucha (2007)
Poradniki:
– Jak kupić używany samochód, (2005)
– Jak działają magnetyzery i jak je wykonać, (2006)
– Jak jeździć oszczędnie, (2007)
– Jak ulepszyć swojego Fiacika, (2007)

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments