Kolejna gratka dla fanów kina. Tym razem serwis oferujący dobra luksusowe, m.in. samoloty, jachty, samochody JameList.com zachęca do kupienia Porsche 550 z 1955 roku, które należało do amerykańskiego aktora Jamesa Deana.

Fot. jameslist.com

James Byron Dean urodził się 8 lutego 1931 roku, zmarł mając zaledwie 24 lata w dniu 30 września 1955 roku. Przyczyną śmierci był uraz głowy, którego doznał w czasie wypadku samochodowym jadąc swoim nowym Porsche.

Fot. jameslist.com

J.D. jest pierwszą osobą, która otrzymała pośmiertnie nominację do Oscara w kategorii najlepszy aktor. Na ekranie po raz pierwszy pojawił się w 1950 roku w telewizyjnej reklamie PEPSI. Dean poza Porsche 550, miał wcześniej takie auta jak Porsche 356 oraz MG TD. Samochód został wyceniony na 24,495 USD.

Wikipedia:

Samochód otrzymał przydomek „Little Bastard” (Mały Skurczybyk), który nadał mu Bill Hackman, z którym aktor pracował przy filmie „Olbrzym”. Dean poprosił Deana Jeffriesa, lakiernika samochodowego, o umieszczenie napisu „Little Bastard” na karoserii samochodu. Gdy pokazał go Alecowi Guinnessowi (brytyjski aktor filmowy i teatralny, zagrał m.in. rolę w filmie „Gwiezdne wojny” jako Obi-Wan Kenobi), ten stwierdził, że pojazd wygląda złowrogo i dodał: Jeśli wsiądziesz do tego auta, za tydzień znajdą cię w nim martwego. Rozmowa ta miała miejsce 23 września 1955 roku, na siedem dni przed śmiercią Deana.

Źródło: jameslist.com