Men’s Day 2010 – krótka relacja

Przez ostatni weekend na warszawskim lotnisku na Bemowie, odbywała się impreza pt. „Men’s Day 2010”. Jak można się zorientować z samego tytułu, było to spotkanie w szczególności przygotowane dla męskie części, co nie oznacza, że nie w było w cale płci pięknej. Była i prezentowała się całkiem, całkiem!

Ale wróćmy do najważniejszego elementu czyli to, co było można zobaczyć i obejrzeć. Nie będę się tutaj zbytnio rozpisywał, gdyż w przeważającej części były to samochody, motocykle, samoloty, koparki, spychacze, balony, paralotnie, modele zdalnie sterowane, itd., itp. najnowszych konstrukcji i produkcji.

Mnie bardziej interesowały oldtimery, które dzielnie prezentowały się na terenie lotniska i co ważne budziły zainteresowanie. Nie było tego za wiele, ale najważniejsze jest to, że przy takich nowoczesnych imprezach jak „MD 2010” zapraszani są wystawcy, którzy pełnią rolę edukacyjną, abyśmy nie zapomnieli, że historia motoryzacji to nie najnowsze Ferrari, a Polski Fiat 125p, który motoryzował nasz kraj przez blisko 25 lat.

Takie zadanie przypadło Automobilklubowi Polskiemu oraz Muzeum Motoryzacji w Warszawie, gdzie wspólnie prezentowali skromną ale jakże cenną kolekcję pojazdów zabytkowych.

I tak mogliśmy zobaczyć m.in. Skodę Popular, Mercedesa 170v, Rovera 95, Fiata 850 Sport, Fiata 125p „Rekord”, Forda Taunusa, Mercedesa 220S czy Humbera Torpedo.

Podsumowując to dwudniowe wydarzenie, impreza bardzo fajna, która po pewnym czasie przerodziła się w plenerową imprezę rodzinną – polecam!

Fot. Automobilia.pl | Humber Torpedo

Fot. Automobilia.pl | Škoda Popular i Mercedes Benz 170V

Więcej zdjęć z „Men’s Day 2010” znajdziecie w galerii [link].

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments