Mercedes-Benz 600 Pullman Landaulet Papieża Pawła VI

W tym roku już po raz 16. na Florydzie (USA) odbędzie się jeden z największych i najbardziej prestiżowych konkursów elegancji pojazdów zabytkowych i klasycznych „Amelia Island Concours d’Élegance”.

W dniach 11-13 marca, będzie można podziwiać najdroższe samochody na świecie z najbardziej prestiżowych prywatnych kolekcji oraz muzeów.

Jedną z atrakcji dla zwiedzających będzie prezentacja samochodu Mercedes-Benz 600 Pullman Landaulet z 1965 r., który należał do Ojca Świętego Pawła VI.

Fot. Wikipedia | Papież Paweł VI

Od 1985 r. papieski samochód stanowi część kolekcji Mercedes-Benz Classic i nadal posiada rejestrację SCV1, co z włoskiego znaczy Stato della Citt? del Vaticano, a liczba 1 mówi, iż jest to oficjalne auto samego Ojca Świętego.

Fot. Daimler | Mercedes-Benz 600 Pullman Landaulet

Auto nigdy dotąd nie było prezentowane w USA.

Źródło: Daimler

Podobne wpisy

guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Addeo
Addeo
12 lat temu

Scyzoryk się w kieszeni otwiera jak się patrzy na te wszystkie ociekające luksusem i złotem kościołowe „graty” – jak to się ma do życia w ubóstwie, zgodnie z religią ? nijak …

Mickey
Mickey
Reply to  Addeo
12 lat temu

Addeo wychodzi twoja ignorancja…. Watykan nigdy nie kupował samochodów, dostawał je jako prezenty albo były wypożyczane przez producenta