Panther 6 czyli Pantera na sześciu kołach

W ofercie firmy Kidston pojawił się dość nietypowy pojazd. Jest nim samochód osobowy (kabriolet) „Panther 6”, który został wyposażony aż w 6 kół i bynajmniej te dwa dodatkowe nie służą jako zapasowe!

Pojazd niczym z filmu „Gwiezdne Wojny” po raz pierwszy został zaprezentowany na Targach Motoryzacyjnych w Londynie w 1977 roku. Wyposażony w silnik o pojemności 8,2 litra pochodzący z Cadillaca V8, posiada moc 600KM i daje możliwość poruszania się z prędkością ponad 300 km/h.

Fot.  Kidstone SA | Panther Six

W wyposażeniu dodatkowym znalazły się takie gadżety jak telefon czy telewizor. Co ciekawe samochód został zaprojektowany i zbudowany w garażu w sekrecie przez założyciela firmy Panther – Roberta Jankela.

Fot.  Kidstone SA | Panther Six

Nad pracami czuwała zaufana grupa osób, która pomagała Jankelowi w budowie auta. Po prezentacji samochodu ludzie pracujący w fabryce Panthera byli totalnie zaskoczeni tym co ujrzało światło dzienne.

Tuż zaraz po prezentacji, chętnych na zakup auta było już piętnastu, jednakże tylko dwa egzemplarze udało się zbudować. Powodem wstrzymania dalszej produkcji była odmowa ze strony Pirelli wytwarzania opon o rozmiarze 205/40VR13 – zrobiono tylko 2 komplety (przednie koła) po 4 sztuki na samochód. Cena za auto wynosi 150 tyś. funtów.

Źródło: kidston.com

Podobne wpisy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments