W tym roku przypada 10 jubileuszowa edycja targów „Retro Classics” zatytułowanych „crime de la chrome”, które odbędą się w Stuttgart’cie (Niemcy) w dniach 12-14 marca. Tak jak w poprzednich edycjach, targi będą podzielone na hale tematyczne. W sumie organizatorzy przeznaczyli do zagospodarowania 8 hal i 100.000 m2 powierzchni wystawowej.

Fot. Galiot | Alfa Romeo P3 z 1932 r.

W targach planowany jest udział ponad 1000 wystawców z 10 krajów Europy. Prezentowane będą zarówno samochody klasyczne oraz sportowe i rajdowe. Ponadto organizatorzy przewidzieli imprezy towarzyszące. Pierwsza to „100 lat Alfa Romeo”, gdzie zostanie zaprezentowane 50 aut, począwszy od pierwszych lat produkcji, aż do czasów youngtimer’ów.

Fot. (CC-BY) James Temple | Alfa Romeo 24HP z 1910 r.

Samochody będą pochodzić z prywatnej kolekcji Corrado Lopresto oraz z Muzeum Alfa Romeo w Arese (Milan, Włochy). Drugą ciekawą imprezą będzie 110 lat pojazdów elektrycznych, gdzie zostaną zaprezentowane samochody od 1900 roku!, do czasów współczesnych. Ogółem 30 pojazdów z napędem elektrycznym.

Nie zabraknie też giełdy części i akcesoriów, pamiątek, itp., warsztatów z poradami dla restauratorów pojazdów i wiele, wiele innych imprez dla fanów motoryzacji. Każdy fan zabytkowej motoryzacji na pewno znajdzie coś dla siebie!

Źródło: messe-stuttgart.de/retro